Powiat parczewski: Szpital dostał spirytus z przemytu

  • 23.05.2020, 09:21
  • (TWA)
Powiat parczewski: Szpital dostał spirytus z przemytu
375 litrów alkoholu o mocy od 85 do 92 procent przekazała szpitalowi w Parczewie Krajowa Administracja Skarbowa. Trunek pochodzi z likwidacji nielegalnych źródeł. 

Alkohol wcześniej został zarekwirowany przez funkcjonariuszy celno-skarbowych podczas działań kontrolnych m.in. na prywatnych posesjach, na bazarach, na przejściach granicznych i podczas kontroli na drogach.

Jest zbyt mocny, aby go spożywać, ale inspekcja sanitarna uznała, że po jego rozcieńczeniu, przy zachowaniu odpowiednich proporcji doskonale nadaje się do użycia jako płyn dezynfekcyjny do odkażania powierzchni, pomieszczeń, a nawet pojazdów.

W całym kraju od kwietnia KAS przekazała już ponad 7,6 tys. litrów spirytusu. Trafił on do szesnastu różnych jednostek m.in.: szpitali, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz do innych służb zaangażowanych w walkę z epidemią.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe