Gmina Terespol: Wykopali granat z II wojny światowej

  • 25.05.2020, 10:07
  • (pc)
Gmina Terespol: Wykopali granat z II wojny światowej
Niewybuch granatu ręcznego z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac ziemnych w miejscowości Lebiedziew. Policjanci ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Dyżurny komisariatu policjanci w Terespolu otrzymał informację o odnalezieniu podczas prac ziemnych przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce został skierowany patrol, który ustalił, że znaleziony przedmiot to granat ręczny pochodzący z czasów II wojny światowej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem dla osób postronnych, pilnując znaleziska do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchu. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne.
 
Przedmiotów tych nie wolno: odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci!
 
Policjanci apelują również do amatorów pozyskiwania złomu oraz zbieraczy różnego rodzaju militariów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać.
 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe