Gmina Łomazy: 8 wspaniałych wyremontowało mi dom!

  • 26.05.2020, 13:45
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: 8 wspaniałych wyremontowało mi dom!
To była szybka decyzja. Jeden telefon, krótkie „tak”. Dzięki temu pani Ania przeżyła największą przygodę życia i ma piękny dom. – Ach, co to był za remont! Z przytupem! – mówi nam szczęśliwa mieszkanka gminy Łomazy. Bohaterowie „Ośmiu Wspaniałych”, reality-show nadawanego przez TVP, odnowili część domu, w którym mieszka z synami.

Życie nie oszczędzało pani Ani. W listopadzie 2019 r. straciła męża, który zmarł nagle. – To był dla mnie szok, byliśmy z Tadeuszem małżeństwem 10 lat. Razem prowadziliśmy gospodarstwo rolne, często mu pomagałam przy pracach polowych. Poza tym zajmowałam się domem i synami: 11-letnim dziś Łukaszem i 8-letnim Krystianem – opowiada ze wzruszeniem kobieta. – W jednej chwili zostałam sama ze wszystkim: z dziećmi, chorą teściową, domem i gospodarstwem. Świat mi się zawalił. Tadeusz był czuły, wyrozumiały i opiekuńczy. Był społecznikiem. Bardzo mi go brakuje – zwierza się mieszkanka Jusaków-Zarzeki.

Na szczęście pani Ania nie została ze swą tragedią sama. Pomogło jej wielu ludzi, w tym uczestnicy popularnego programu „Ośmiu Wspaniałych”. Wyremontowali jej 2 pokoje i kuchnię. – Pewnego dnia, pod koniec stycznia zadzwonił do mnie dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy Karol Sudewicz z propozycją nie do odrzucenia. Byłam wtedy poza domem. Odebrałam i tak zaczęła się moja przygoda z telewizją. 5 lutego ekipa „Ośmiu Wspaniałych” była już u mnie, ale zdjęcia z bohaterami programu kręcone były trochę później. Trwały 2 dni – opowiada pani Ania.

– Rozmowa z Martą Manowską, prowadzącą show była dla mnie wielkim przeżyciem. Marta jest osobą ciepłą i pomocną, rozmawiałam z nią także poza kamerami. W ogóle cała ekipa „Ośmiu Wspaniałych” była dla mnie życzliwa. Przyjeżdżała do mnie kilka razy, robiła pomiary pomieszczeń, pani projektantka projektowała pomieszczenia. Czułam się przy nich dobrze – zwierza się młoda wdowa. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 maja

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łomaziak
Łomaziak 29.05.2020, 09:18
Artykuł jest dość jednostronny. Pani Justyna po raz kolejny nie pisze rzetelnie. Jak tekst ma sie do informacji zawartych w tym materiale?? http://stopbezprawiu.org/index…

Pozostałe