Gmina Drelów: Nawodniono 500 hektarów 

  • 28.05.2020, 08:15
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Nawodniono 500 hektarów 
Partnerstwo z Wodami Polskimi i wysoki poziom wody w Kanale Wieprz - Krzna to wyjątkowy sposób walki z suszą, której podjęła się gmina. Dzięki temu cieki wodne i studnie głębinowe wypełniły się już życiodajną wodą.

Projekt zrealizowano w ramach programu #STOP SUSZY! prowadzonego przez Wody Polskie. Ma na celu poprawienie zdolności retencyjnych cieków i obiektów melioracyjnych, przy użyciu jazów, zastawek i innych urządzeń. Spółka doprowadzi wodę poprzez meliorację podstawową, natomiast rolnicy zastosują systemy prostych deszczułek na swoich kanałach. Dzięki takim działaniom zasięg wody może zostać zwiększony nawet dziesięciokrotnie.

Uroczystego otwarcia kanału dokonano 21 maja. Podczas zorganizowanego z tej okazji briefingu prasowego, poświęconego retencji korytowej i nawodnieniom rolnym na terenie powiatu pojawili się przedstawicieli władz samorządowych, spółek wodnych i rolników. W tym, m.in. wicestarosta Janusz Skólimowski i poseł Dariusz Stefaniuk. 

- Jaz Augustówka to doskonały przykład na to, jak we współpracy z gminą można małym kosztem i nakładem pracy przywrócić nawodnienie poprzez spiętrzenie wody. Dzięki temu nawadniamy w ten sposób około 500 hektarów użytków rolnych - mówił obecny na konferencji prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysława Daca. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 maja

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe