Łosice: Dzieci wolą naukę w domu 

  • 29.05.2020, 09:38
  • Joanna Gąska
Łosice: Dzieci wolą naukę w domu 
Tylko jedno przedszkole samorządowe ruszyło 18 maja. W dwóch grupach przebywa tam 7 dzieci. Od 25 maja działalność opiekuńczą dla uczniów klas 1-3 wznawiają również szkoły. W najbliższym czasie zajęcia stacjonarne odbędą się jednak tylko w szkole nr 1, do pozostałych placówek nie zgłoszono bowiem uczniów.

Szkoły z terenu miasta i gminy wznowiły działalność w poniedziałek 25 maja. Zgodnie z wytycznymi rządowymi wrócić mogą tam uczniowie najmłodszych klas. Od 18 maja na zajęcia przychodzą również dzieci do przedszkoli. Pozostali uczniowie na razie kształcą się w systemie zdalnym.

W przedszkolu nr 1 utworzono dwie grupy. - Do pierwszej uczęszcza 5 dzieci do drugiej zgłoszono kilkoro maluchów, jednak pod opieką przebywało w zeszłym tygodniu jedynie dwoje dzieci - informuje Urszula Konewko, kierowniczka zespołu ds. oświaty, wychowania i kultury w UMiG Łosice. Dzieci wchodzą do placówki oddzielnymi wejściami i nie mają ze sobą styczności poza obrębem grupy.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 maja

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe