Gmina Drelów: Mogą już śmigać

  • 30.05.2020, 19:00
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Mogą już śmigać
Ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Szóstce doczekał się wreszcie nowej nawierzchni. Najbardziej cieszą się z niej lokalni sportowcy.

Kolejny odcinek drogi powiatowej leżącej na terenie gminy poddano remontowi. W ramach realizowanego przez powiat bialski we współpracy z samorządem drelowskim zadania położono nową nawierzchnię asfaltową na drodze Szóstka - Wólka Łózecka - Ostrówki. Łączna długość zmodernizowanego odcinka to 1,1465 km.

Przypomnijmy, że na ten cel samorząd zabezpieczył kwotę 377 850 zł, przy czym wartość wykonanego zadania wyniosła 293 718,54 zł. Prace remontowe polegały na wykonaniu warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego oraz wyrównaniu poboczy. 

- W imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców dziękuję staroście Mariuszowi Filipiukowi i wójtowi Piotrowi Kazimierskiemu za budowę tej drogi. Cieszy mnie współpraca naszych samorządów i mam nadzieję, że w przyszłości powstaną kolejne odcinki nowych nawierzchni - mówi Szóstki Karol Marczuk.

Nowa droga poprawi komfort oraz bezpieczeństwo podróżujących. Oprócz samochodów porusza się nią też wiele osób na rolkach, których swoją pasją zaraził mieszkaniec i radny gminy Mirosław Magier. - Na poprzedniej nawierzchni ta forma rekreacji była do tej pory bardzo niekomfortowa, a wręcz niebezpieczna - dodaje sołtys. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe