Gmina Jabłoń: Podatkowa ulga dla firm

  • 31.05.2020, 11:43
  • (jlk)
Gmina Jabłoń: Podatkowa ulga dla firm
Radni na ostatniej sesji przegłosowali uchwałę zwalniającą część przedsiębiorców z podatku od nieruchomości. Ulga dotyczy drugiego kwartału tego roku. 

Przypomnijmy, że podatnicy, którzy chcą się ubiegać o zwolnienie, powinni złożyć do 31 maja korektę deklaracji na podatek od nieruchomości lub informację o nieruchomościach. – Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Postanowiliśmy w okresie od kwietnia do czerwca zwolnić część firm z podatku od nieruchomości - mówi sekretarz gminy Piotr Denejko.

Chodzi o firmy z branż: restauracyjnej, fryzjerskiej, kosmetycznej, hotelarskiej czy związanej z dbaniem o kondycję fizyczną. – Uchwała dotyczy także organizacji pozarządowych czy osoby fizyczne - dodaje sekretarz gminy.  Jeśli podatnik chce skorzystać z ulgi, powinien zgłosić się do urzędu gminy z wypełnioną korektą deklaracji na podatek od nieruchomości oraz informacją, która jest załącznikiem do uchwały. Termin przyjmowania dokumentów minął 31 maja.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe