Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 31.05.2020, 21:15
  • (pc)
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
W mieście Biała Podlaska oraz powiatach radzyńskim, parczewskim i łosickim nie ma nowych przypadków. Jedynie w powiecie bialskim potwierdzono dziś jeden nowy przypadek zakażenia. Jak informuje rzecznik wojewody publikacja mapy z aktywnymi przypadkami zakażenia oraz liczbą osób objętych kwarantanną w poszczególnych powiatach jest zawieszona. Przyczyną ma być weryfikacja miejsca zamieszkania osób zakażonych, którą prowadzi sanepid.

W Białej Podlaskiej oraz powiatach radzyńskim, parczewskim oraz łosickim nie ma nowych przypadków zakażenia. Jedynie w powiecie bialskim potwierdzono dziś jeden nowy przypadek zakażenia. To mężczyzna w wieku 41-60 lat.

Jak informuje rzecznik wojewody lubelskiego, LUW do odwołania wstrzymuje publikację map z aktywnymi przypadkami oraz osobami objętymi kwarantanną w poszczególnych powiatach. - W związku z przeprowadzaniem przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie weryfikacji miejsc zamieszkania osób zakażonych, zawieszamy czasowo publikację mapy, pokazującej rozłożenie aktywnych przypadków w poszczególnych powiatach - brzmi komunikat LUW. 

W powiecie łosickim kwarantanną objęte są tu 53 osób (wczoraj 67).

Na dzień 31 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 77 (7)
  • liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 2700
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 555

Do dnia 31 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 492 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 335 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 23 786 osób, z czego 1064 zmarły.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe