Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym

  • 01.06.2020, 14:07
  • (jlk)
Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym
W poniedziałek, 1 czerwca minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że do końca tego roku szkolnego uczniowie nie powrócą do szkół. Zajęcia nadal będą realizowane zdalnie.

MEN wspólnie z premierem, ministrami i Głównym Inspektorem Sanitarnym podjął decyzję, że do 26 czerwca będzie realizowane kształcenie na odległość. Podkreślił, że zbliżające się egzaminy maturalne i ośmioklasistów będą wolne od nauki. Do tego dochodzi Boże Ciało. - Według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami - zaznaczył szef MEN. Nie był też w stanie określić, czy uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach we wrześniu, gdyż nie wiadomo, jak rozwinie się epidemia koronawirusa. 

Przypomnijmy, że od 25 maja w klasach I-III uruchomiono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Zajęcia odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe