Region: Koronawirus już nie taki straszny

  • 02.06.2020, 09:59
  • Anna Chodyka
Region: Koronawirus już nie taki straszny
Dzięki wprowadzeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa, będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie przyjaciół w ulubionej restauracji czy udać się na liczne wesele. Bez problemu skorzystamy też z udogodnień w hotelach np. z basenu czy masaży. 

- W oddziale obserwacyjno-zakaźnym jest hospitalizowanych dwóch pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa -podaje rzecznik bialskiego szpitala Magdalena Us. Na koniec ostatniego tygodnia powiatach radzyńskim, parczewskim i łosickim nie było nowych przypadków. Jedynie w powiecie bialskim potwierdzono w niedzielę jeden nowy przypadek zakażenia, to mężczyzna w wieku 41-60 lat. Do dnia 1 czerwca na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 494 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 344 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

Barbara Salczyńska - Pyrchla oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej informuje, że w okresie 25- 31 maja wszczęto czynności wyjaśniające w czterech przypadkach łamania kwarantanny. W jednym przypadku czynności prowadzi  KP Terespol, w jednym przypadku KP Międzyrzec Podlaski, w jednym przypadku KP Janów Podlaski, w jednym przypadku czynności przekazane zostały do innej jednostki. - Natomiast co do przypadków niestosowania się do obowiązujących obostrzeń to w ostatnim tygodniu w siedmiu przypadkach wszczęliśmy czynności wyjaśniające. Nałożonych zostało 14 mandatów karne za rażące naruszenie obowiązujących przepisów - mówi oficer prasowa.

Z kolei Komenda Powiatowa Policji w Parczewie odnotowała w przypadku zakazu gromadzenia: czternaście pouczeń, jedenaście mandatów, pięć wniosków skierowano do sądu. W przypadku zakazu przemieszczania wystawiono jeden mandat i skierowano cztery wnioski do sądu. Ze względu na złamanie zakazu przemieszczania się w transporcie zbiorowym wystawiono jeden mandat, ze względu na łamanie obowiązku zakrywania twarzy dano dwadzieścia sześć pouczeń, wystawiono siedem mandatów i skierowano dziewięć wniosków do sądu. - Ilość wykroczeń dotyczących złamań zasad kwarantanny nie zmieniła się. Wpłynęła natomiast informacja na temat kolejnego wyroku z sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim dotyczącego złamania zasad kwarantanny. Mieszkaniec gminy Siemień został ukarany grzywną w kwocie 5 tys. złotych. 70-latek objęty obowiązkiem kwarantanny zamiast być w miejscu zamieszkania pojechał na pocztę załatwiać swoje sprawy – wyjaśnia asp. Artur Łopacki oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 czerwca

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe