Biała Podlaska: Na Kolejowej będzie rodzinny dom dziecka

  • 02.06.2020, 10:06
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Na Kolejowej będzie rodzinny dom dziecka
W ramach rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich władze miasta zamierzają wyremontować i rozbudować budynek przy ul. Kolejowej 21. Miasto przeznaczy go na działalność rodzinnego domu dziecka.

W połowie maja miasto podpisało w urzędzie marszałkowskim umowę na dofinansowanie projektu związanego z rewitalizacją obszarów miejskich. Dzięki 19,5 mln złotych dotacji z UE i budżetu państwa, miasto zrealizuje w ciągu najbliższych 3 lat projekty za 21 mln zł.

W planach jest modernizacja „babskiego rynku” przy ul. Janowskiej, przebudowa kamienicy przy ul. Krótkiej 1, zmodernizowanie placu przy C.H. Sas, utworzenie przedszkola w nowej lokalizacji przy ul. Łomaskiej, a na osiedlu Za Torami przy ul. Kruczej zostanie zagospodarowany teren pod rekreację.

Na liście inwestycji znalazła się też gruntowna modernizacja budynku przy Kolejowej 21, gdzie powstanie rodzinny dom dziecka. - Przedmiotem zadania jest rozbudowa, nadbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku biurowego na budynek mieszkalny jednorodzinny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta Rorbach
Marta Rorbach 02.06.2020, 18:30
Proszę napisać na mój e-mail [email protected] , mam do oddania dużo zabawek i mnóstwo ubranek dla niemowląt . Na pewno się przydadzą na sam początek

Pozostałe