Gmina Międzyrzec Podlaski: Prezydent Duda odwiedził dzieci z Żabiec

  • 02.06.2020, 00:37 (aktualizacja 02.06.2020, 00:54)
  • Redakcja/KPRP
Gmina Międzyrzec Podlaski: Prezydent Duda odwiedził dzieci z Żabiec fot. Grzegorz Jakubowski, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Niecodziennych gości mieli podopieczni Domu Rodzinnego w Żabcach. Odwiedziła ich bowiem z okazji Dnia Dziecka para prezydencka - Andrzej Duda oraz jego żona Agata Kornhauser-Duda.

W Dniu Dziecka para prezydencka odwiedziła dziesięcioro podopiecznych Domu Rodzinnego w Żabcach w województwie lubelskim, w gminie Międzyrzec Podlaski.

Dom Rodzinny w Żabcach od 1997 roku funkcjonuje w trosce o dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się we własnej, biologicznej rodzinie. Podczas spotkania gospodarze domu i założyciele Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce” mówili o początkach wspólnej drogi na rzecz polepszenia warunków życia dzieciom znajdującym się w skrajnie trudnym położeniu. Nie kryli, że energię do działania czerpią z sukcesów i wsparcia swoich podopiecznych i dorosłych wychowanków, na których zrozumienie i pomoc zawsze mogą liczyć. W trakcie ponad dwudziestu lat funkcjonowania Dom Rodzinny Edyty i Jarosława Wojtasińskich zapewnił schronienie i opiekę trzydzieściorgu sześciorgu dzieciom.

W poniedziałek, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka para prezydencka poznała obecnych podopiecznych ośrodka, przez których została zaproszona do obejrzenia domu i rozmów o szkole, przybranym rodzeństwie, marzeniach i zainteresowaniach. Tegoroczni maturzyści podzielili się z nimi również planami na dalsze życie, zaś młodsze dzieci opowiadały o harcerstwie, pasji do muzyki, jeździe konnej, komiksach i zamiłowaniu do gotowania. Z okazji Dnia Dziecka Agata Kornhauser-Duda skierowała do młodych ludzi najlepsze życzenia. – Życzę wam wiele uśmiechu, spełnienia pragnień i marzeń i aby każdego dnia otaczała Was miłość i życzliwość – mówiła podczas spotkania z dziećmi.

 

 

 

 

 

 

Redakcja/KPRP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe