Gmina Biała Podlaska: Tragiczny pożar w Sworach

  • 02.06.2020, 08:33 (aktualizacja 02.06.2020, 10:10)
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: Tragiczny pożar w Sworach
Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek, 1 czerwca, wieczorem w Sworach. Strażacy zastali na miejscu palący się budynek mieszkalny, ogień obejmował już sporą część domu, a płomienie wydostawały się przez okna. Niestety, jak się okazało, w pożarze zginął człowiek. - Po wejściu do budynku, strażacy natrafili na zwęglone ciało - informuje rzecznik bialskiej straży Mirosław Byszuk. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Zgłoszenie o pożarze jednego z domów w Sworach przy ul. Szkolnej straż pożarna otrzymała w poniedziałek, 1 czerwca o godz. 21:30. Na miejsce udało się 5 zastępów straży. - Dostaliśmy zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego, krytego blachą w miejscowości Swory. Pożar objął całkowicie pomieszczenie kuchenne. Ogień wydostawał się przez okna, odłączono instalację elektryczną - informuje rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, mł. bryg. Mirosław Byszuk.

Niestety, gdy strażacy weszli do płonącego budynku, natrafili w kłębach gęstego dymu na zwęglone ciało. Ofiara to prawdopodobnie 65-letni mieszkaniec posesji. - Akcja trwała ponad trzy godziny, a straty finansowe oszacowano na 30 tysięcy złotych.

- Częściowemu spaleniu uległ parterowy dom. W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz spalonego budynku ujawniono  jedną ofiarę śmiertelną. Za wstępnych ustaleń wynika, że jest to prawdopodobnie 65-letni właściciel posesji, który mieszkał sam. W obecnej chwili trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Czynności na miejscu, wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Na miejscu pracowała policja i prokuratura, które ustalą szczegółowo okoliczności zdarzenia. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe