Biała Podlaska: Przeprojektowali ronda, żeby usprawnić ruch

  • 03.06.2020, 08:58
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Przeprojektowali ronda, żeby usprawnić ruch
Prace na dwóch rondach, które mają powstać na styku wylotówek bialskich z drogą krajową, w ostatnich tygodniach zwolniły tempo. Okazuje się, że niezbędnym stało się naniesienie zmian w projektach inwestycji.

W połowie października 2019 roku władze miasta podpisały umowę na budowę dwóch rond turbinowych na skrzyżowaniach z K2. Chodzi o skrzyżowania krajówki z ul. Terebelską i al. Solidarności. Inwestycje wykonuje konsorcjum trzech bialskich firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., Tre - DROM i Budomex, gdzie pierwsza z wymienionych jest liderem.

Zgodnie z podpisaną umową inwestycja za 8 mln 264 tys. zł ma być gotowa do 20 listopada tego roku. Tymczasem w ostatnich tygodniach tempo prac zdecydowanie zwolniło. – Z naszej inicjatywy miasto zdecydowało się przeprojektować te ronda – mówi Leszek Horeglad, prezes PRD S.A. – Chodziło o płynność ruchu na rondach i bezpieczeństwo. Gdybyśmy przeprowadzili inwestycje według przygotowanych wcześniej projektów, niewiele by się poprawiło w kwestii funkcjonalności tych skrzyżowań.

Prezes zapewnia, że w związku z przestojem spowodowanym potrzebą przeprojektowania inwestycji konsorcjum nie przewiduje opóźnień w realizacji zadania. Dodatkowe prace przy projekcie nie podrożą też kosztów ze strony wykonawcy.

– Stanowisko zamawiającego było tu jednoznaczne. Zmiany w planach nie mogą nieść za sobą nawet złotówki dodatkowych nakładów. Byliśmy w stanie z miastem i nadzorem budowlanym tak ułożyć się w tych kwestiach, by kosztów dodatkowych nie było – zapewnia Leszek Horeglad i zwraca uwagę, że inwestycję prowadzą w całości bialskie firmy, którym zależy na odpowiednim poziomie realizacji zadań inwestycyjnych na terenie swojego miasta. – Wykonawca z zewnątrz mógłby podejść do tematu bezdyskusyjnie. Naliczyłby zamawiającemu dodatkowe koszty i już – przyznaje prezes. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe