Międzyrzec Podlaski: Strażnicy mogą już szukać nowej pracy

  • 03.06.2020, 08:06
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Strażnicy mogą już szukać nowej pracy
Radni na ostatniej sesji zdecydowali o likwidacji straży miejskiej. Decyzję tłumaczą niską efektywnością pracy strażników oraz zbyt wysokimi kosztami utrzymania, a przy tym niewielkimi dochodami z działalności jednostki. Ostatnim miesiącem pracy funkcjonariuszy będzie sierpień. Od września ich zadania oraz obowiązki przejmą poszczególne jednostki urzędu miasta oraz miejscowa policja.

Uchwalę o zlikwidowaniu jednostki straży miejskiej podjęto 26 maja. Za jej przyjęciem głosowało 13 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Funkcjonariuszom zarzucano niską skuteczność oraz brak zaangażowania w wykonywanie zadań, zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa, kiedy to wystąpiła wśród nich niespotykana wcześniej skala absencji w pracy. Poza tym, nie podejmowali zbyt wielu patroli popołudniowych czy wieczornych, a tych pieszych i rowerowych brakowało w ogóle.

Tymczasem mimo mizernej efektywności strażników z roku na rok wzrastały wydatki na ich utrzymanie. W 2014 roku wynosiły one 228 692,63 zł, a w 2019 - już 343 627,55 zł. Odwrotną tendencję miały zaś dochody z wystawianych mandatów i grzywien. W 2014 r. do budżetu z tego tytułu trafiło 10 042,60 zł, a w 2019 r. jedynie 4 203,00 zł. - Obecne koszty utrzymania straży są bardzo wysokie, a przy tym nieadekwatne do wykonywanych zadań przez jej funkcjonariuszy - podkreśla burmistrz Zbigniew Kot. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 czerwca

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
poinformowany
poinformowany 06.06.2020, 21:37
Jeden z tych strażników, pokazał Fionie że nie da sobą pomiatać i z honorem sam im podziękował za "współpracę".Brawo za postawę Panie Rafale, z takim charakterem szybko znajdzie Pan się w nowej pracy z bardziej ludzkimi przełożonymi.
Gość
Gość 03.06.2020, 21:52
Mizernej efektywności?! Jak można pisać takie teksty?!Czy Pani redaktor, Pan Burmistrz, Panie doradczynie czy Radni mieli kiedyś z powodu swojej pracy poobrywane lusterka w samochodzie, auto obrzucone odpadami i inne podobne nieprzyjemności i szkody majątkowe? Wątpię!Jak się nie ma pojęcia o pracy strażników to buzia na kłódkę. Dlaczego dzisiaj Burmistrz opluwa strażników robiąc z nich w opinii publicznej nierobów? Z tego co wszyscy doskonale pamiętają współpracował z nimi jeszcze za kadencji Burmistrza Lesiuka. Skoro uważał że są Miastu niepotrzebni to mógł ich zwalniać 6 czy 2 lata temu jak obejmował Pan urząd na kolejną kadencję, a nie w środku ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. To się nazywa ludzka twarz władzy.
ADELA
ADELA 03.06.2020, 19:29
Mali, zakompleksieni ludzie dowartościowują się kopiąc innych.

Pozostałe