Gmina Kąkolewnica: Z pełnej podstawówki zrobią filię

  • 03.06.2020, 09:13
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Z pełnej podstawówki zrobią filię
Szkoła podstawowa w Olszewnicy to druga po placówce w Grabowcu, której pracy przyjrzeli się radni i władze gminy i zdecydowali, że gminy nie stać na jej utrzymanie w dotychczasowej formie. Olszewnica od września będzie filią szkoły w Polskowoli, z oddziałami 1- 3 i oddziałem przedszkolnym.

Decyzję o reorganizacji oświaty gmina podejmowała na początku roku. Wówczas radni podjęli dwie uchwały intencyjne. Jedna dotyczyła likwidacji SP w Grabowcu, druga przekształcenia SP w Olszewnicy w trzyklasową filię Zespołu Oświatowego w Polskowoli z oddziałem przedszkolnym.

W marcu kuratorium przystało jedynie na likwidacje szkoły w Grabowcu. Odpowiednia uchwałę radni podjęli w tej sprawie na początku maja, więc od września szkoły w Grabowcu nie będzie. Z Olszewnicą było trudniej, bo początkowo kuratorium oświaty nie wyraziło pozytywnej opinii. Gmina się jednak odwołała.

Nie dali się przekonać
- Znaleźliśmy się w przykrym dla nas punkcie – mówił podczas sesji 25 maja radny Grzegorz  Gnych, przedstawiciel mieszkańców Olszewnicy. – W dobie koronawirusa, gdy szkoły małe mogą się okazać bezpieczniejsze, gmina decyduje o ich likwidacji, lub przekształceniu. Nie wiem jakich argumentów miałbym jeszcze użyć, by przekonać kolegów radnych do zmiany decyzji i głosowania za szkołą. Ekonomia wygrywa, a czynnik ludzki nie ma głosu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.....
..... 13.06.2020, 13:04
My chcemy gwarancji na piśmie ze ta oto niby filia ruszy. Dlaczego nauczciele i obsługa szkoły wszyscy dostali wypowiedzenia nawet Ci co maja nauczanie początkowe zrobili całkowitą likwidacje bez gwarancji ze wogóle cos będzie i teraz niby przez rodziców nie ruszy przedszkole i 1 3 bo my to takie ciemniaki glupce jak to radny stwierdził normalnie ciemnogrod z rodzicow chca zrobić.
Kolo
Kolo 10.06.2020, 23:27
Nie poto walczyliśmy żeby teraz iść jak potulne owieczki tam gdzie nas te damy dwie kierują
Ok
Ok 11.06.2020, 10:37
Kolo ale im przecież caly czas chodziło aby całkiem zamknąć szkołę tylko chca być święte i teraz niby to przez rodziców będzie że szkoła nie ruszy bo kto mysli trochę to wie ze dla 15 dzieci nie beda grzać i utrzymywać tego budynku jak dla 54 sue nie opłaca wstyd normalnie ale nas to nie rusza niech pisza pisemka
....
.... 10.06.2020, 08:32
I przez rodziców z Olszewnicy gmina z długów nie wyjdzie bo nasze dzieci idą pod gmine Łuków no chyba tego właśnie rada gminy chciała Grabowiec do Miedzyrzeca jak nie stac gminy na utrzymanie szkoly to po co te pisma do rodziców wstyd jak sie powiedzialo A to i do Z trzeba isc nie ma kasy na nasza szkołę to sie teraz znajdzie dla innych gmin
...
... 10.06.2020, 09:53
A najlepsze jest to, ze tak nastawili mieszkancow Kakolewnicy, ze nas atakuja, ze pieniadze z gminy wyprowadzamy i nie jestesmy solidarni. Zabrali mam szkoly, jedyne co mielismy we wsi a teraz placza, ze nie chcemy dzieci w gminnych szkolach zostawic, jakbysmy ich o tym wczesniej nie ostrzegali. My kosztem naszych dzieci drog i chodnikow nie bedziemy wam budowac Z gminy chca sobie prywatny folwark zrobic, a z ludzi poddanych parobkow. My mamy prawo wyslac dzieci do jakiej chcemy szkoly i zadne pisma do wojtow innych gmin czy grozby nie pomoga. Jesli probuje nam sie to prawo ograniczyc, to na to sa paragrafy.
😎
😎 09.06.2020, 18:27
Po pismie a se pani zamyka dla mojego dziecka i tak miejsca tu niema przedział 4 -8 to mnie to rybka a drugie też zabiorę bo nie bede po 2 szkolach latac i o to chyba władzy chodzi sama sie zamknie i będzie na rodziców 😂😂😂😂😂😂
To jest gmina na medal
To jest gmina na medal 09.06.2020, 14:26
Ot i na koperty maja i straszą poczucie winy w rodzicach chca wzbudzić bo dzieci zabierają do innej gminy to filie zamkna a pytanie czy dla 15 osób beda ja wogóle otwierac smiech na sali sama sie zamknie bo dzieci nie ma i koleżanki pracę tracą ot gwiazdy wymyślili oszczędności to maja😁 ciekawe to pismo strasznie tylko to nasza władze umieja razem z inspektor
Rodzic z Grabowca
Rodzic z Grabowca 09.06.2020, 14:37
Jak bym dostal taki list, to od razu bym zlozyl skarge na wojcine do wojewody i dalej. To co robi, to zenada.
Mi ma
Mi ma 09.06.2020, 20:22
Pismo moze już o jest do tej pory u prezydenta 😂😂 gołębie szybko latają
ja
ja 09.06.2020, 14:06
pani wójt rozsyła pisma do rodziców w olszewnicy ,że jak nie wyślą dzieci do naszej gminy to nawet tą niby filje nam zamkną .i tak to zrobią jak w polskowoli dobudują przedszkole więc to szantaż oparty na małym kłamstewku
-
- 09.06.2020, 14:17
Przecież najpierw całkiem chcieli zamknąć ,dopiero po awanturze w gminie jak ich rodzice uświadomili ,że dzieci przedszkolne nie zmieszczą się w Polskowoli to ich oświeciło i robią chwilową filję u nas .Tylko jak nasze dzieci pójdą do Strzyżewa to się okaże ,że Polskowoli jest mniej dzieci niż w Żakowoli i co wtedy kogo następnego zamknąć ,plany się im zmienią co nato pppani iiinspektor
Ok
Ok 09.06.2020, 20:23
Oczywiste Polskowola
Jaro
Jaro 05.06.2020, 07:57
I znowu opłatę za śmieci podnoszą?☹️
🤔
🤔 05.06.2020, 08:52
A co tu smieci maja do tego chyba że nasze dzieci jak śmieci się traktuje z kąta w kąt sie nimi rzuca
}
} 04.06.2020, 19:31
jedna wielka żenada to obraz naszej gminy i PSL
Wstyd
Wstyd 04.06.2020, 19:42
Masz rację wstyd kosztem dzieci karierę się robi
}
} 04.06.2020, 19:56
wstyd to dziecko z dzieckiem ,reszta to zawziętość

Pozostałe