Gmina Drelów: Nowe laptopy dla uczniów

  • 04.06.2020, 08:19
  • (ao)
Gmina Drelów: Nowe laptopy dla uczniów
W ramach dotowanego programu "Zdalna Szkoła" uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Drelów otrzymali nowe laptopy z oprogramowaniem mające ułatwić im edukację zdalną. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych.

Program "Zdalna Szkoła" finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dzięki dotacji z Ministerstwa Cyfryzacji Gmina Drelów pozyskała 60 000 złotych na pokrycie kosztu zakupu 17 sztuk laptopów z oprogramowaniem. Laptopy trafiły do wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Drelów, również do Publicznej Szkoły Podstawowej w Witorożu, której od 2011 r. organem zarządzającym nie jest gmina, a Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Jesteśmy i trwamy!". Sprzęt został rozdysponowany przez dyrekcję każdej z placówek według zgłaszanych przez uczniów indywidualnych potrzeb. Wraz z zakończeniem kształcenia zdalnego laptopy pozostaną na wyposażeniu szkół. 

(ao)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe