To już pewne: podział na grupy w piłkarskiej 4 lidze

  • 04.06.2020, 16:21
  • Arkadiusz Kielar
To już pewne: podział na grupy w piłkarskiej 4 lidze Arkadiusz Kielar
Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził nową strukturę rozgrywek w lubelskiej czwartej lidze, w której zagrają w nowym sezonie między innymi piłkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski oraz beniaminka, Lutni Piszczac. Zgodnie z przewidywaniami w sezonie 2020/2021 nastąpi podział drużyn na dwie grupy.

W nowym sezonie rywalizować będą łącznie 24 zespoły: 15 drużyn z czwartej ligi z sezonu 2019/2020 oraz mistrzowie i wicemistrzowie klasy okręgowej LZPN - Lublin i z rozgrywek w Oddziałach LZPN - Biała Podlaska, Chełm, Zamość. A także dodatkowo drużyna z trzeciego miejsca w tabeli z klasy okręgowej LZPN - Lublin, ale tylko w przypadku, gdy mistrz czwartej ligi, Lewart Lubartów, otrzyma licencję na grę w trzeciej lidze  w sezonie 2020/2021.

W przypadku, gdy klub kandydat z klasy okręgowej decyzją komisji ds. licencji klubowych LZPN nie otrzyma licencji na grę w czwartej lidze w sezonie 2020/2021: z grupy lubelskiej możliwe jest dokooptowanie drużyny z 4 miejsca jako trzeciej drużyny, pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków licencyjnych; a z oddziałów LZPN możliwe jest dokooptowanie drużyny z trzeciego miejsca danej grupy pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków licencyjnych.

Rozgrywki w czwartej lidze prowadzone będą w dwóch grupach po 12 drużyn. System rozgrywek: faza zasadnicza - mecz plus rewanż w obu grupach, następnie według zajętych miejsc w grupach utworzona zostanie z drużyn z miejsc 1-6 grupa mistrzowska (12 drużyn) i z drużyn z miejsc 7-12 grupa spadkowa (12 drużyn). Rozgrywki w fazie finałowej prowadzone będą w systemie mecz plus rewanż - już bez meczów z drużynami z fazy zasadniczej, ale z zaliczeniem zdobytych punktów.

Za podział - przydzielenie drużyn do grup w czwartej lidze i realizację rozgrywek odpowiedzialny jest Wydział Gier LZPN. Kryterium ma być geograficzne i czwarta liga ma zostać podzielona na zespoły z północy i południa województwa lubelskiego. Huragan i Lutnia mają być w jednej grupie. Ostateczny skład grup będzie znany po tym, gdy Lewart Lubartów otrzyma lub nie licencję na grę w trzeciej lidze - na uzupełnienie brakującej dokumentacji otrzymał czas do 5 czerwca. Nowy sezon w czwartej lidze rozpocznie się 1 sierpnia.

Więcej w najbliższym, papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia. 

Arkadiusz Kielar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe