Parczew: Święto miasta pod znakiem zapytania

  • 04.06.2020, 23:43 (aktualizacja 04.06.2020, 23:45)
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Święto miasta pod znakiem zapytania
Jeżeli do 19 czerwca nie zostanie zniesiony zakaz organizacji imprez masowych, to święto Parczewa w tym roku się nie odbędzie. Niepewny jest los także innych wydarzeń.

Imprezę pod nazwą Dni Parczewa zaplanowano na 19 lipca. Oprócz lokalnych grup i zespołów młodzieżowych oraz ludowych na scenie mają pojawić się znani artyści polskiej sceny muzycznej. Gwiazdą wieczoru ma być grupa Brathanki. Do wydarzenia zostało tylko półtora miesiąca, a nie wiadomo czy się ono odbędzie.

- Trudno na dzisiaj cokolwiek powiedzieć i przewidzieć. Do imprezy przygotowywaliśmy się od dawna. Mamy podpisane wszystkie umowy z zespołami,l więc sami od tak nie możemy zerwać ich bez konsekwencji. Liczymy, że do 19 czerwca zniesiony zostanie zakaz organizacji imprez masowych, wtedy święto się odbędzie. Jeżeli nie, to z powodu pandemii będziemy musieli je odwołać, ale wtedy już bez konsekwencji – tłumaczy Krystyna Kodym, dyrektor Parczewskiego Domu Kultury.

A co z mniejszymi imprezami? Podczas ostatniego weekendu planowany był dzień dziecka. Z oczywistych powodów się nie odbył. W zamian być może, w późniejszym terminie zostanie zorganizowany festyn rodzinny. Przed nami jeszcze m.in. Noc Świętojańska (19 czerwca), XXVI Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych (5 lipca), czy Jarmark Jagielloński (14 lipca).

- Nie chcielibyśmy ze wszystkiego rezygnować. Mamy nadzieję, że jeśli nie teraz to później, albo w nieco mniejszej formie uda się zorganizować te wydarzenia – dodaje dyrektorka PDK.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oa
Oa 05.06.2020, 08:40
Oby się nie odbyło

Pozostałe