Wakacyjne rejsy po Morzu Śródziemnym

  • 09.03.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wakacyjne rejsy po Morzu Śródziemnym
Coraz więcej polskich turystów decyduje się wakacje spędzić nie tyle nad wodą, co na wodzie. Już teraz ogromną popularnością cieszą się chociażby rejsy po Morzu Śródziemnym. Zamiast mieszkać w niewielkim hotelowym pokoju otrzymuje się do dyspozycji pokład jachtu. Jakie jeszcze zalety mają rejsy jachtem?

Rejsy - Morze Śródziemne

Podczas rejsu trudno się nudzić, zapewne dlatego, że wciąż ma się do dyspozycji jakieś atrakcje i stale jest coś do zrobienia. W zależności od preferowanej formy spędzania czasu, warto jednak wybierać konkretne rejsy po Morzu Śródziemnym. Przykładowo jego północno-wschodnia część, a mianowicie wybrzeże Adriatyku, to miejsce idealne do podejmowania pierwszych prób samodzielnego żeglowania. Pogoda jest tam stabilna, co ułatwia naukę. Rejsy w Chorwacji pozwalają również wypoczywać na niejednej bezludnej wyspie.

Cisza i spokój gwarantowane są także tym, którzy wybiorą rejs wzdłuż południowych Włoch. Cudowna pogoda, woda o idealnej temperaturze, a także mnóstwo zabytków. Te i wiele innych atrakcji czekają na pływających w okolicach Palermo. Wybrzeże Italii to generalnie dobre miejsce na rejs po Morzu Śródziemnym, ponieważ można podziwiać tam zapierające dech w piersiach śródziemnomorskie widoki. A na nie składa się nie tylko bujna przyroda naturalna, ale również wkomponowana w krajobraz cudowna architektura, której próżno szukać w innych częściach Europy.

- Jeżeli komuś marzy się rejs jeszcze przed rozpoczęciem ścisłego sezonu wakacyjnego, polecamy Hiszpanię - informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl. - Pływanie wzdłuż wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego to idealna okazja, by zakosztować ciepła o wiele wcześniej nim w Polsce zacznie się lato.

Oferta rejsów w basenie Morza Śródziemnego jest zróżnicowana, dzięki czemu wszyscy zainteresowani taką formą wypoczynku mogą znaleźć program dostosowany do swoich potrzeb.

Rejsy - sposób na aktywny wypoczynek

Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest bierny tryb życia. Brak aktywności przekłada się natomiast na pogorszenie samopoczucia oraz słabsze zdrowie. Jeżeli większą część roku spędza się za służbowym biurkiem, warto zadbać o więcej ruchu podczas urlopu. Rejsy po Morzu Śródziemnym są ku temu doskonałą okazją.

Przede wszystkim zamiast spędzać czas nad hotelowym basenem, trzeba zaangażować się w życie na pokładzie. Każdy z uczestników rejsu może sprawdzić, na czym polega bycie członkiem załogi. Pod przewodnictwem profesjonalnego skippera podejmuje się swoich pierwszych prób prowadzenia jachtu, można też poznać tajniki życia na pokładzie. A kiedy przyjdzie ochota na zwiedzanie lub skorzystanie z okolicznych atrakcji, nie trzeba jechać samochodem, który potrzebuje parkingu, lub tłuc się autobusem. Do kolejnych śródziemnomorskich portów wpływa się drogą wodną.

Rejsy zaplanowane są tak, by wykorzystać czas jak najpełniej oraz w sposób możliwie zróżnicowany. Jednak po ustaleniu szczegółów z załogą, można także na bieżąco modyfikować swoje pierwotne założenia. Wybierając wczasy na lądzie, nie ma się takiej swobody co podczas pływania jachtem. Między innymi dlatego rejsy po Morzu Śródziemnym zyskały tak dużą popularność. Z biegiem czasu chętnych na takie wakacje przybywa, więc jeżeli samemu marzy się o wyruszeniu w aktywną przygodę życia, najlepiej zarezerwować jacht wiele miesięcy wcześniej. Wówczas pozostaje jedynie czekać na rozpoczęcie super wakacji.

Rejsy zapewniają mnóstwo atrakcji, każdy członek załogi znajdzie w ich programie coś interesującego dla siebie. Posiadanie łodzi na wyłączność zachęca do jej wykorzystania i aktywnego spędzania czasu. Szkoda tracić go na bierne opalanie się na plaży.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: