Złoto czy srebro? Oto jest pytanie

  • 30.07.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Złoto czy srebro? Oto jest pytanie
Ludzkość od wieków staje przed poważnymi dylematami - dobór biżuterii odpowiedniej do typu urody, karnacji oraz stylizacji jest jednym z nich. Spośród metali używanych w produkcji nowoczesnej biżuterii, najpopularniejszymi są złoto oraz srebro. Oprócz odmiennego zabarwienia, metale te różnią się również w kilku innych aspektach.

Zalety srebra

Znakiem rozpoznawczym biżuterii wykonanej ze srebra jest przede wszystkim kolor. Chłodny, nieco biały odcień srebra bardzo dobrze wygląda z czernią czy różnymi wariantami niebieskiego. Delikatny blask srebrnej biżuterii idealnie komponuje się z wieloma kamieniami szlachetnymi. Najlepszy efekt zapewnia połączenie srebrnego metalu z szmaragdem, szafirem czy rubinem. Wyroby z tego kruszcu nosi się raczej na co dzień - w przypadku pierścionków zaręczynowych oraz obrączek lepszym wyborem może być trwalsze złoto lub platyna.

Jedną z największych zalet srebrnej biżuterii jest jej niska cena. Dopracowany, srebrny pierścionek można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Bardzo popularne są również całe komplety biżuterii - w skład zestawu wchodzi zwykle pierścionek, bransoletka, wisiorek i kolczyki. Skromne, kilkuelementowe zestawy biżuterii doskonale dopełnią wieczorową suknię, natomiast nieco bardziej szalone kompozycje świetnie sprawdzą się w stonowanych stylizacjach dziennych.

A może złoto?

Biżuteria ze złota wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Złoto, spośród wszystkich metali używanych w produkcji wyrobów jubilerskich wyróżnia się nietypowym, nieco żółtym odcieniem. Cechami charakterystycznymi dla tego kruszcu są również wyjątkowa trwałość oraz brak reaktywności z cząsteczkami powietrza. Cenę tego pięknego surowca dodatkowo podbija fakt, że jest to bardzo trudno dostępny materiał. Szacuje się, że do tej pory wydobyto jedynie 160 tys. ton tego pierwiastka.

W przeciwieństwie do srebra, złoto przyjmuje wiele odmian kolorystycznych. W zależności od składu złotego stopu, biżuteria przybiera odcień od srebrnej bieli, poprzez standardowy, żółty kolor złota, aż do delikatnego różu. W sprzedaży są również mniej popularne odmiany złota, takie jak: czerwień, fiolet i błękit. Dzięki tak dużej różnorodności kolorystycznej, w gamie złotych produktów każdy znajdzie coś dla siebie, zaś najmodniejsze propozycje złotej biżuterii w wyjątkowych odcieniach można znaleźć pod adresem allezloto.pl.

Kompozycja idealna

Jeszcze niedawno łączenie ze sobą biżuterii w kolorze srebrnym i złotym uchodziło za brak gustu i klasy. Dziś, tego typu połączenia kolorystyczne są wręcz pożądane. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz więcej jubilerów oferuje biżuterię tworzoną przez połączenie złota w różnych odcieniach. Modne, wielokolorowe złote kompozycje idealnie uzupełnią każdą, nawet najbardziej wymagającą stylizację.

Wybór między złotymi a srebrnymi wyrobami jubilerskimi jest dylematem między wysokim stopniem trwałości i korzystną ceną. Wybierając najlepszą dla siebie biżuterię, warto jednak postawić na mniejszą ilość błyskotek wykonanych z materiału najwyższej jakości. Dokonanie dobrego wyboru w kwestii biżuterii sprawi przyjemność na wiele lat.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: