Plecak na rower - najlepsze typy

  • 01.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Plecak na rower - najlepsze typy
Plecaki przeznaczone na rower znacznie różnią się od pozostałych plecaków sportowych. Spełniać muszą szereg dodatkowych wymagań, aby umożliwiać bezproblemową jazdę. Z tego też względu ich system nośny znajduje się nieco wyżej. Jest to kluczowe dla zapewnienia swobody ruchów nóg podczas pedałowania. Ponadto, plecaki rowerowe nierzadko posiadają specjalne kieszonki na różnego rodzaju akcesoria. Czym jeszcze się charakteryzują?

Typy plecaków rowerowych

W sklepach ze sportowym asortymentem znajdziemy kilka rodzajów plecaków na rower. Najczęściej wyróżnia się trzy z nich: plecaki ultralekkie, sportowe i miejsko-wycieczkowe. Każdy z nich polecany jest do nieco innego typu jazdy. Co je cechuje?

  • Plecaki lekkie - są to plecaki kolarskie o niewielkiej pojemności, dedykowane głównie profesjonalnym rowerzystom. Z uwagi na małą wagę nie stanowią dużego obciążenia. Zmieści się do nich kilka drobnych przedmiotów, jak chociażby bukłak z wodą czy cienka kurtka membranowa oraz dokumenty. Jest to więc niezbędne minimum. Ich budowa jest bardzo smukła, dzięki czemu dobrze przylegają do pleców. Sprawdzą się także podczas zawodów.
  • Plecaki sportowe - dedykowane do różnego rodzaju aktywności fizycznej, głównie zaś do jazdy na rowerze. Wyróżnia je techniczna konstrukcja. Zadbano szczególnie o specjalistyczny system nośny. Zapewnia doskonałą przyczepność, przy jednoczesnym zachowaniu najniższej wagi. Przeznaczone są one przede wszystkim dla fanów kolarstwa górskiego bądź osób, którym zależy na szybkiej jeździe. Plecaki tego typu posiadają mnóstwo kieszeni oraz przegród z wydzielonym miejscem na kask rowerowy, bukłak z wodą, pompkę czy dętkę. Dzięki temu można mieć niezbędne wyposażenie zawsze przy sobie.
  • Plecaki miejskie i wycieczkowe - to kolejny typ plecaków kolarskich, stworzony do mniej wymagającej jazdy. Bardzo dobrze sprawdzą się na co dzień, także podczas wypadów poza miasto. Oferują wygodę użytkowania i pozwalają spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Zazwyczaj wyposażone są w siatki dystansujące, co przekłada się na odpowiednią cyrkulację powietrza. Ich wygląd stanowi połączenie modelu sportowego z lifestylowym. Można go więc równie dobrze zabrać do pracy lub do szkoły.

Jaki powinien być dobry plecak rowerowy?

Niezależnie od wybranego rodzaju, plecak na rower musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Podstawa to dobra wentylacja, którą gwarantuje siatka dystansująca lub wyprofilowane gąbki. Znaczenie ma jednocześnie system nośny zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniał dobre wyprofilowanie i maksymalny komfort. Konieczna jest również właściwa regulacja, która pozwoli na dopasowanie pasa biodrowego oraz szelek. Plecak kolarski powinien zostać wyposażony w odblaski, aby zagwarantować bezpieczeństwo na drodze po zmroku. Reszta zależy już od indywidualnych preferencji. Ciekawe propozycje plecaków kolarskich można znaleźć na https://supersklep.pl/plecaki

Plecak na rower wygląda nieco inaczej od klasycznego, sportowego plecaka. Jego zadanie to zapewnienie wygody podczas jazdy. Jego cena jest bardzo zróżnicowana, zależy od rodzaju użytych materiałów, rozmiaru czy zastosowanych rozwiązań.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: