Pościele z kory - stylowa funkcjonalność

  • 22.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Pościele z kory - stylowa funkcjonalność
Pościel z kory jest jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań dostępnych na rynku. Jej właściwości są nie do przecenienia, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup tego właśnie modelu. Pościel ta szyta jest z materiałów o charakterystyczne, nierównej fakturze, która jest wysoce odporna na gniecenie. Nie wymaga więc prasowania, dzięki czemu uważana jest z jedną z najbardziej wygodnych podczas codziennego użytkowania.

Czym właściwie jest pościel z kory?

Pościele z kory nabyć można zarówno w formie kompletów pościelowych, jak i w zestawach pojedynczych. Choć początkowo zestawy te obejmowały najczęściej kołdrę, poduszkę oraz jaśka, to od pewnego czasu znaleźć w nich można również prześcieradła. Mogą one zawierać również podwójne ilości poszczególnych elementów, takich jak podwójne poduszki, czy też podwójne jaśki. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni rozmiar zarówno pościeli, jak i prześcieradła. Nie powinno być ono ani zbyt małe, ani zbyt duże, dlatego też przez jego zakupem warto dokładnie zmierzyć nasze łóżko.

Kora jest bardzo charakterystycznym rodzajem tkaniny, który ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Nie jest to materiał tak gładki, jak czysta bawełna, ani też tak bardzo lejący jak jedwab, co nie znaczy, że nie wyróżnia ją wiele zalet. Model ten wykonywany jest z bawełny, która została poddawana procesowi, którego efektem końcowym jest niezwykła, nieregularna i delikatnie chropowata struktura, przypominające korę drzewa. Jednakże warto podkreślić, że nie jest ona ani szorstka ani niemiła w dotyku, jak mogłaby sugerować jej nazwa.

Pościel z kory dla każdego

Również i producent pościeli Nyks posiada w swojej ofercie egzemplarze wykonane z najwyższej jakości kory. Warto mieć świadomość, że każda osoba, niezależnie od wieku, może cieszyć się nimi w swojej sypialni. Obecnie, na rynku nabyć więc można pościel, która pasować będzie do łóżeczek dla niemowląt, dzieci, młodzieży, dla dorosłych, czy też do podwójnych łóżek. Co więcej, pościel ta występuje w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każda osoba zainteresowana jej nabyciem, będzie mogła wybrać rozmiar dopasowany do jej potrzeb.

Warto również wiedzieć, że pościel z kory to także bogactwo kolorów, struktur oraz faktur. Oznacza to, że można wybierać między tkaninami posiadającymi nieduże wgłębienia, czy też wypustki, jak również między takimi, które swoim wyglądem przypominają korę młodego drzewa. Tak szeroki asortyment pościeli z kory sprawia, że każda osoba poszukująca tego typu produktów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Daje ona gwarancję wypoczynku oraz relaksu, co ma przełożenie na nasze samopoczucie oraz energię.

Pościel z kory dedykowana również dzieciom

Pościel z kory jest bardzo pożądana w przypadku posiadania dzieci. Jest to materiał całkowicie naturalny, który nie uczula, łatwo się czyści i jednocześnie przepuszcza powietrze. Pościel ta jest więc całkowicie bezpieczna i nie będzie powodować problemów ze zdrowiem. Co równie ważne, łatwość jej farbowania sprawia, że nabyć ją można w wielu różnych wzorach, które przypadną do gustu maluchom. Warto również wspomnieć o cenie pościeli z kory, która nie jest wysoka, co stanowi kolejny jej atut.

Decydując się na zakup pościeli z kory warto mieć świadomość, że wybieramy pościel najwyższej jakości. Bawełna jest przecież materiałem najlepszym dla naszej skóry - przewiewnym, miłym w dotyku oraz bardzo delikatnym. Nie musimy więc rezygnować z oryginalnych faktur oraz szerokiej gamy kolorów, ponieważ pościel z kory dostępna jest w tak samo szerokim asortymencie, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej pościeli bawełnianej, czy też tej wykonanej z jedwabiu. W ofercie wielu producentów dostać można zarówno tkaniny w delikatne desenie, jak również w wielkie kolorowe wzory.

Grupa Tipmedia
Podziel się: