Czy fotel do biurka może poprawić naszą postawę?

  • 14.09.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czy fotel do biurka może poprawić naszą postawę?
Dobrze dobrany fotel do biurka bez wątpienia wpływa na nasz komfort, jednak czy jest również w stanie poprawić naszą postawę i zapobiegać różnego rodzaju schorzeniom kręgosłupa? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

 

Spędzając wiele czasu w pozycji siedzącej, warto zadbać o swoje zdrowie i zwrócić uwagę na odpowiednią postawę. Niestety wciąż wiele osób podczas pracy biurowej zapomina, jak bardzo jest to ważne dla naszego kręgosłupa. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku małego dziecka, gdyż długi czas spędzony przed komputerem w złej pozycji może skutkować problemami z prawidłową postawą w przyszłości. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę wybierając fotel do biurka i dowiedz się, w jaki w jeszcze sposób możesz poprawić swój komfort podczas pracy!

 

  1. Fotele biurowe - jak wpływają na naszą postawę?

  2. Fotel ergonomiczny - czy to wystarczy?

  3. Akcesoria, które zadbają o twoje zdrowie

 

1. Fotele biurowe - jak wpływają na naszą postawę?

Planując zakup fotela do domowego biura często skupiamy się tylko na tym, by był on wygodny. Jednak po czasie może okazać się, że komfort pracy nie jest wystarczający - wszystko przez nasilające się bóle kręgosłupa, głowy czy drętwienie kończyń. Dlaczego tak się dzieje? Niewygodny fotel sprawi, że oparcie zacznie pełnić funkcję odzobnika, a my będziemy wpatrywać się w ekran komputera w pozycji zgarbionej. Najczęstszym efektem źle dobranego fotela jest nieodpowiednie podparcie dla części lędźwiowej kręgosłupa, co w późniejszym czasie może stać się nawet przyczyną poważniejszych jego zwyrodnień.

Jak wybrać najlepszy fotel dla siebie?

Idealnym rozwiązaniem problemu wcale nie jest unikanie pozycji siedzącej - wszak naszym kolanom i stopom również należy się odpoczynek. Warto jednak zadbać, aby zarówno w domu jak i biurze wyposażenie stanowiły fotele biurowe, które będą stanowić idealne podparcie dla naszego kręgosłupa, dbając jednocześnie o nasze dobre samopoczucie. Obecnie na rynku znaleźć można fotele ergonomiczne - odpowiednio wyprofilowane krzesła biurowe, które dbają o naszą wygodę oraz zdrowie, zabezpieczając nasz kręgosłup. Szeroki wybór idealnie zaprojektowanych krzeseł oferuje marka AJ Produkty, która pełni funkcję lidera na rynku mebli ergonomicznych.

Odpowiedni mebel powinien być dobrany do naszego wzrostu oraz wagi. Ważne są także wygodne podłokietniki, które zapewnią podparcie ramion, a także odpowiednio wyprofilowane oparcie, zapewniające naturalną pozycję i odciążenie dolnej części kręgosłupa. Spędzając kilka godzin przy komputerze w wygodnej pozycji, z pewnością unikniesz konsekwencji zdrowotnych w późniejszym czasie. Ponadto, dobrze dobrane krzesło pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie, co z pewnością przełoży się na twoją wydajność w pracy.

 

2. Fotel ergonomiczny - czy to wystarczy?

Odpowiedni fotel to klucz do sukcesu, jednak na rynku znaleźć można inne nowoczesne meble, które przyczynią się do poprawy naszego zdrowia. Coraz większą popularność zyskują biurka z regulacją wysokości, które do tej pory częściej kojarzone były z meblem przeznaczonym dla dzieci. Jest to jednak jeden z produktów, który idealnie sprawdzi się nie tylko podczas nauki, ale i pracy - takie biurko w prosty sposób umożliwia zmianę pozycji, co z kolei poprawia krążenie krwi i zapobiega bólom mięśni i stawów u wszystkich osób. Odpowiedni mebel w postaci biurka również jest w stanie zapewnić wygodę podczas pracy, tak samo jak ergonomiczne fotele. Tego typu biurko jest bardzo proste w obsłudze - wystarczy jeden przycisk, by zmienić jego wysokość. Ponadto, jego dodatkowym atutem jest możliwość dostosowania go do każdego użytkownika, co staje się nieocenione, gdy korzysta z niego kilka osób.

Zalety biurka z regulacją wysokości

Co takie biurko jest w stanie zapewnić użytkownikowi?

  • umożliwia zmianę postawy z siedzącej na stojącą, co sprzyja utrzymaniu zdrowego kręgosłupa,
  • pobudza krążenie krwi, pozytywnie wpływając tym samym na prawidłową pracę mięśnia sercowego,
  • wspomaga utratę wagi, poprzez zachęcenie do częstszego ruchu podczas pozycji stojącej,
  • podczas pozycji stojącej zwiększa się objętość naszych płuc, co nie tylko wpływa na nasze zdrowie ale i sprawia, że nasz głos staje się donośniejszy.

 

3. Akcesoria, które zadbają o twoje zdrowie

Krzesło ergonomiczne i biurko z regulacją wysokości to nie jedyne innowacyjne meble biurowe, które mają pozytywny wpływ na naszą postawę. W nowoczesnych biurach można znaleźć bardziej zaawansowane rozwiązania, mające na celu zwiększenie wydajności pracowników poprzez zapewnienie im jak największego komfortu. Jednym z nich jest aktywne krzesło, które pozwala na częstą i prostą zmianę postawy przy biurku. Należą do nich stołki siodłowe i balansujące, dzięki którym mięśnie tułowia oraz pleców pozostają aktywne, a krążenie krwi przebiega prawidłowo. 

Fitness w biurze? Czemu nie!

Przy biurku również można spędzić czas w aktywny sposób. Pomoże nam w tym rower biurowy, który pomoże skutecznie zadbać o nasze zdrowie bez więkzego wysiłku. Wyjątkową zaletą tego urządzenia jest regulacja oporu pedału, dzięki czemu z łatwością można dostosować go do swoich obecnych możliwości. Rower biurowy posiada także wyświetlacz, który pokazuje prędkość, przebyty dystans, czas pedałowania oraz liczbę utraconych kalorii, ułatwiając nam kontrolę postępów i stopniowo poprawiając naszą wydajność. Idealnym akcesorium dla osób, które lubią nieco bardziej się zmęczyć, będzie natomiast bieżnia biurowa. Ruch na platformie nie tylko spowoduje stopniową utratę tkanki tłuszczowej, ale i znacznie wpłynie na poprawę krążenia krwi. Jest to także wskazane urządzenie w małych pomieszczeniach, w których ilość ruchu jest ograniczona - wystarczy codziennie pospacerować na bieżni, aby poczuć różnicę i po czasie zobaczyć pozytywne efekty.

Spokojna głowa też jest ważna

Problemy ze skupieniem mogą wynikać ze zbyt dużej ilości hałasu, który często jest generowany w biurze zwłaszcza, gdy pracujemy na open space. Warto w tym wypadku zadbać nie tylko o swoje zdrowie fizyczne, ale i komfort psychiczny. Produkty pochłaniające dźwięk stanowią doskonałą alternatywę dla słuchawek, które mogą po pewnym czasie negatywnie wpływać na nasz słuch. Aby poprawić akustykę w miejscu naszej pracy, wystarczy zastosować doskonale tłumiące hałas podłogowe ścianki działowe, nieco subtelniejsze ścianki biurkowe, które zapobiegną częstemu rozproszeniu lub designerskie panele ścienne, pełniące również funkcję ozdobną. Każde z tych rozwiązań posiada klasę dźwiękochłonności A, dzięki czemu skutecznie tłumi dźwięki z otoczenia, zapewniając wyjątkowy komfort zarówno w biurze, jak domowym zaciszu.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: