Planujemy ślub: poznaj najnowsze trendy w dekoracjach

  • 19.03.2018, 12:00
Planujemy ślub: poznaj najnowsze trendy w dekoracjach
Pragniesz, aby twoje wesele było nie tylko piękne, ale również bardzo oryginalne? Oto najnowsze trendy w dekoracjach ślubnych.

Jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, jest chwila zawarcia związku małżeńskiego. Naturalnie wspomniany, doniosły moment zasługuje na odpowiednią oprawę. Nic zatem dziwnego, że zdecydowana większość par przykłada ogromną rolę do organizacji ślubu oraz zabawy weselnej. Niestety, jak pokazuje to praktyka samodzielne przygotowanie tak ważnej uroczystości nie należy do zadań łatwych. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny wybór różnego rodzaju usług czy też dodatków ślubnych. A jeśli już o dodatkach mowa, to warto zauważyć, iż często to właśnie one decydują o stylu wesela. Poznaj najnowsze trendy ślubne na sezon 2018/2019.

Wybierz motyw przewodni

Motyw przewodni wesela to oczywiście nic innego, jak tylko styl, w jakim organizowana jest uroczystość. Wśród najpopularniejszych motywów wesel warto wymienić styl rustykalny, glamour, klasyczny czy też tradycyjny. W praktyce motyw przewodni powinien być widoczny zarówno w kreacjach młodej pary, wystroju sali weselnej, jak i dodatkach. Co jednak najważniejsze to fakt, że wszystko razem powinno stanowić harmonijną całość.

Wystrój sali weselnej musi pasować do aranżacji wnętrza, które wybraliśmy na zabawę. Na przykład neonowe kolory i światełka led w staroświecko urządzonej sali mogą wyglądać tandetnie i nie na miejscu. – wskazuje Danuta, ekspert z portalu lokale-wesele.pl.

Nie bój się kolorów

Zaledwie kilka lat temu jedynym, dopuszczalnym kolorem mogącym pojawić się na sukni ślubnej panny młodej, była biel. Czasy się jednak zmieniają i dziś coraz większa ilość projektantów wplata do ślubnych kreacji także elementy w innych kolorach. Jeśli pragniesz, aby twoje wesele było oryginalne i wyjątkowe, to zdecyduj się na jeden, mocny kolor i umieść go na różnego rodzaju dodatkach ślubnych. Niezwykle modne są chociażby sale zdobione kwiatami w barwach ciemnych, takich jak bordo czy też purpura. Warto dodać, że profesjonalni organizatorzy wesel coraz częściej zastępują kwiaty cięte roślinami doniczkowymi.

Zrób to sam

Chyba każda młoda para doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że organizacja przyjęcia weselnego związana jest z koniecznością wydania znacznej ilości gotówki. Na szczęście istnieją proste sposoby umożliwiające poczynienie oszczędności. Mowa przede wszystkim o instrukcjach DIY (Do It Yourself) nawiązujących do dekoracji ślubnych. Z ich pomocą samodzielne wykonanie zaproszeń na ślub czy też upominków dla gości stanie się wręcz dziecinnie łatwe. Warto dodać, że obecnie największą skarbnicą inspiracji jest internet. W poradniku Dekoracje ślubne odnajdziesz kilka cennych wskazówek, na forach i portalach społecznościowych zapytasz o opinie i pomysły. Nie kosztuje to wiele wysiłku, a z pewnością sprawi, że łatwiej będzie wybrać odpowiednie dekoracje.

 

--- Artykuł zewnętrzny ---
Podziel się: