Biuro w domu – jak urządzić?

  • 12.09.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Biuro w domu – jak urządzić?
Coraz więcej osób wykonuje pracę zdalną albo zabiera dodatkowe zadania do wykonania w domu. Co wtedy zrobić? Przydatna okazuje się przestrzeń zaprojektowana specjalnie do pracy. Zatem, jak urządzić biuro w domu? Jak stylowo zaaranżować przestrzeń? Zapraszamy do lektury artykułu.

Gdzie urządzić domowe biuro?

Najlepsze rozwiązanie to przeznaczenie na ten cel jednego z pomieszczeń o zamykanych drzwiach. Jednak nie zawsze dysponujemy taką powierzchnią i możemy sobie na to pozwolić. Z tego względu musimy wygospodarować kawałek miejsca w już istniejącym pokoju.

Biuro powinno być w ustronnym miejscu, najlepiej nie za blisko pokoju dziennego. Panuje tam zazwyczaj gwar, a to będzie utrudniać naszą pracę. Wygospodarowanie kawałka sypialni na gabinet to także niedobry pomysł. Pomieszczenie to kojarzy nam się z wypoczynkiem i snem, a to będzie demotywowało do podejmowania pracy.

Ustawienie biurka

Jedno z najlepszych ustawień biurka to naprzeciwko okna. Dzięki takiej aranżacji na ekranie monitora nie będą odbijały się promienie słoneczne. Jednak światło dzienne i ładny widok zapewne będą sprzyjać pracy umysłowej. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić to, postawmy biurko bokiem do okna.

Dobra organizacji przestrzeni na biurko

Często zapominamy o właściwej organizacji przestrzeni na biurku. Przede wszystkim nie powinny się na nim znajdować niepotrzebne rzeczy. Powodują one chaos, mniejszy komfort pracy, a także krępują nasze ruchy. Każdy element musi mieć swoje miejsce. Dbanie o porządek jest bardzo ważne. Pamiętajmy, żeby po skończonej pracy segregatory poodkładać na półki. 

Wystrój doda nam energii do pracy!

Warto, aby w gabinecie znajdowały się rośliny, a przynajmniej jedna. Najlepsza jest paproć, która produkuje nie tylko dużo tlenu, ale także jonizuje powietrze. W pomieszczeniu można powiesić obraz albo plakat. Przykładowo piaszczyste plaże na zdjęciu będą nas motywować do działania, jeżeli oszczędzamy na zagraniczne wczasy. Jeżeli mamy do dyspozycji większą powierzchnię to dobrym rozwiązaniem jest stworzenie miejsca do relaksu. Można w nim umieścić matę lub piłkę, na której w czasie przerwy wykonamy kilka prostych ćwiczeń wzmacniających kręgosłup.

Meble w gabinecie

Zapewne każdy z nas marzy o posiadaniu w domowym gabinecie szerokiego biurka i wygodnego krzesła. Jednak wymaga to posiadania dużo wolnej przestrzeni albo delikatnego jej przearanżowania. Biurko powinno dominować, ale nie przytłaczać wnętrze. Pamiętajmy, że pozostałe meble powinny być w neutralnych kolorach. Jeżeli wokół mamy proste, jednolite meble to możemy sobie pozwolić nawet na dekoracyjne biurko. Zarówno masywny antyk, jak i szklany blat nadadzą wnętrzu charakteru. 

Nie mamy zbyt dużo miejsca….

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na wyodrębnienie odrębnego pokoju na gabinet to, musimy postawić na meble wielofunkcyjne. Przykładowo, drewniany stół postawiony w rogu pokoju albo przy oknie może pełnić funkcję biurka. Ten sam mebel w czasie spotkań towarzyskich można wysunąć i zastosować jako stolik. Warto jednak zainwestować w kółka, które zagwarantują łatwe przesuwanie.

Finansowanie urządzenia domowego gabinetu

Marzymy o pięknym i funkcjonalnym miejscu do pracy w domu, ale nie posiadamy odpowiednich funduszy? Co możemy zrobić? Szybka pożyczka może okazać się dobrym rozwiązaniem, czytaj więcej - proficredit.pl/szybka-pozyczka. Szybka pożyczka może być spłacana w małych ratach, co stanowi jej duży plus. Jednak zanim postanowimy zaciągnąć zobowiązanie, upewnijmy się, że szybka pożyczka nie obciąży za bardzo naszego budżetu domowego. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: