Jak zadbać o skórę po urlopie?

  • 13.09.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zadbać o skórę po urlopie?
Rozszerzone naczynka, zmarszczki, odwodniona skóra, czy też przebarwienia - to tylko niewielka część z wielu nieprzyjemnych pamiątek, z jakimi możemy wrócić do domu po letnim urlopie. Warto jednak pamiętać, że nie jesteśmy w takiej sytuacji bezradni i z pomocą mogą przyjść odpowiednio dobrane kosmetyki.

Piękna skóra każdego dnia

Choć po urlopie czujemy się wypoczęci, to bardzo często zdarza się, że nasza skóra wręcz przeciwnie. W wyniku częstej ekspozycji na słońce, jest ona narażona przede wszystkim na silny stres oksydacyjny, przez który wolne rodniki zaczynają uszkadzać komórki skóry, a włókna kolagenu ulegają osłabieniu. W efekcie zaczynają pogłębiać się zmarszczki, a skóra jest o wiele mniej elastyczna. Dobra wiadomość jest taka, że na stronie https://neness.pl/ można znaleźć kosmetyki, które poprawią jej kondycję.

Za stan skóry w znacznym stopniu odpowiada pielęgnacja. Będąc na wakacjach nie zawsze mamy pod ręką wszelkie, niezbędne kosmetyki, a warto mieć świadomość, że mieszkając w hotelu jesteśmy zmuszeni narażać skórę na bezpośredni kontakt z innymi, niż dotychczas detergentami, takimi jak środki wykorzystywane do prania pościeli. Co więcej, w takiej sytuacji dysponujemy też inną wodą niż zazwyczaj. W wielu przypadkach stan skóry na urlopie znacznie się pogarsza, a po powrocie do domu może on wrócić do normy. Powodem występowania takiego zjawiska może być właśnie inny stan wody w hotelu, czy też pensjonacie.

Co więc należy zrobić?

W pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w dobre kosmetyki, przykładowo za pośrednictwem strony http://neness.pl/kosmetyki-sklep. Dobrym pomysłem może okazać się usunięcie zrogowaciałej i martwej warstwy naskórka, która przyczynia się do tego, że skóra jest nierównomiernie zabarwiona oraz nieprzyjemnie szorstka. W tym celu wykorzystajmy peelingi lub też toniki zawierające w swoim składzie kwasy owocowe w stężeniu, które nie będzie przekraczać 5%. Kiedy pozbyliśmy się zrogowaciałego naskórka, warto rozpocząć walkę z przesuszeniem. Zaopatrzmy się więc w dobre kremy odżywcze i nawilżające i rozpocznijmy stosowanie serii kosmetyków, zawierających substancje o działaniu silnie nawilżającym. Mowa tu przede wszystkim o kwasie hialuronowym, jedwabiu,  aminokwasach oraz witaminach A, E, czy D.

Urlop to bez wątpienia czas odpoczynku i relaksu, ale i wytężonej ostrożności. Ciągły kontakt z innymi ludźmi, tłocznymi miejscami i naturą, która nie zawsze jest dla nas przyjazna, wymagają większej niż zazwyczaj uwagi oraz higieny. Jeżeli będziemy stosować się do podstawowych zasad ostrożności, wówczas wypoczniemy bez większych komplikacji. Jeżeli jednak zaniedbaliśmy swoją skórę, to nic straconego - wybór odpowiednich kosmetyków pochodzących ze sprawdzonych źródeł powinien rozwiązać większość problemów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: