W jaki sposób dopasować kolor rolety do wnętrza?

  • 14.09.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
W jaki sposób dopasować kolor rolety do wnętrza?
Rolety mogą stanowić nie tylko oryginalną ozdobę naszego okna, ale i także harmonijną część wystroju całego wnętrza pomieszczenia. Wybór danego koloru, kształtu czy wzoru rolety wpływa na wyraz całego pokoju. Dzięki odpowiednio dobranej rolecie styl pomieszczenia może nabrać charakteru, stać się bardziej elegancki czy szalony. Poprzez wybranie danego odcienia rolety, wnętrze może stać się bardziej przytulne, widocznie jaśniejsze albo chłodne. Kolor rolet oddziałuje również na samopoczucie osób w nim przesiadujących. Na całe szczęście dla kupujących, rolet do wyboru jest cała gama we wszelakiej maści odcieniach i wzorach. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób dopasować kolor rolet do danego pomieszczenia.

Żywe kolory świetnie wyglądają w jasnych pomieszczeniach.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze koloru rolety jest oświetlenie w danym pomieszczeniu. W sytuacji, kiedy okna umiejscowione sąna mało oświetloną północną stronę, najlepiej jest wybrać jasne, nawet pół przeźroczyste rolety. Unikajmy wówczas zbyt ciemnych rolet, gdyż sprawią, że pokój będzie wyglądał na ciemny i mroczny. Jeśli okna umiejscowione są na południową stronę, można rozważyć bardziej zdecydowane kolory o intensywnych barwach. Kiedy w danym pokoju słońce świeci przez większość czasu, można pomyśleć o roletach zewnętrznych metalizowanych. Dzięki nim pokój nie będzie zbyt szybko nagrzewał się, ponieważ zadaniem błyszczącego materiału jest odbijanie światła słonecznego.

Ciepłe i przytulne kolory świetnie sprawdzą się, aby ożywić nieco wnętrze.

Kolor rolety musi dobrze współdziałać z wystrojem całego pomieszczenia. Jeśli boisz się eksperymentować, wybierz gładkie rolety dostępne na stronie WinRol, albo te z minimalistycznym wzorem, nie będą one się zbytnio rzucały w oczy. Do większości pomieszczeń świetnie nadają się rolety w odcieniach beżu, szarości, bieli i czerni. Takie uniwersalne barwny, sprawdzą się również wtedy, gdy będziemy chcieli zmienić wystrój całego pomieszczenia. Nadadzą pokojowi również stylu i klasycznej elegancji. Ciepłe kolory takie jak pomarańczowy, czerwony czy żółty można wykorzystać w jadalniach, kuchniach, a także pokojach dziecięcych.

Chłodne odcienie rolet pasują do takich pomieszczeń jak sypialnia.

Zimne odcienie to przed wszystkich wszelkie odmiany fioletu, błękitu i zieleni. Korzystanie z tych barw doda pomieszczeniu uczucia przestronności oraz poczucia świeżości. Ich zadaniem jest również wyciszenie i uspokojenie, właśnie dlatego warto zastosować je w sypialniach. Świetnym wyborem są również rolety w kolorze drewna, nadają one bowiem pomieszczeniu charakteru, są oryginalne i gustowne. Szczególnie polecane są odcienie jasnych brązów dające każdemu pokojowi dużo ciepła i przytulności. Ciemniejsze odcienie polecane są zwłaszcza do salonów.

Przy wyborze odpowiedniego koloru rolet, należy uwzględnić także inne części aranżacji pomieszczenia. Szczególnie w przypadku kiedy nasze pomieszczenia posiadają już swoją indywidualną i oryginalną aranżację. Przed samym zakupem można zamówić próbnik tkanin, wówczas będziemy mieli pewność, iż wybrany przez nas kolor będzie idealnie współgrał z naszym stylem wnętrza.

Salon Firmowy WinRol Wrocław

Ul. Krynicka 1, lok. 1C 50-555 Wrocław tel: 518 328 298

e-mail: [email protected] Godziny otwarcia pn.–pt. 9–17

Grupa Tipmedia
Galeria zdjęć
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: