Gdzie zorganizować wesele – restauracja, hotel czy dom przyjęć?

  • 26.03.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie zorganizować wesele – restauracja, hotel czy dom przyjęć?
Podjęliście już decyzję o ślubie oraz weselu? W takim przypadku warto jak najszybciej zabrać się za planowanie. Jednym z pierwszych zadań będzie znalezienie odpowiedniego miejsca na imprezę weselną. Na co warto się zdecydować?

Dzisiaj wielu narzeczonych zaczyna planowanie swojego wyjątkowego dnia zaślubin nawet na kilka lat przed tym wydarzeniem. Im prędzej zabierzemy się za organizację, tym łatwiej będzie nam wszystko przyszykować. Także nie będziemy mieli trudności z rezerwacją tych miejsc, które najbardziej nas interesują – gdy zostawimy wszystko na ostatni moment, istnieje ryzyko, że nie znajdziemy wolnych terminów.

Przy doborze odpowiedniego miejsca do organizacji przyjęcia weselnego największym powodzeniem cieszą się trzy opcje – restauracje, hotele z restauracjami, a także domy przyjęć. Co będzie najlepszym wyborem?

Przede wszystkim dużo zależy od tego, w jakiej lokalizacji chcemy urządzić wesele Lublin jest jednym z tych miast, gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych ofert, podobnie jak w innych dużych miastach w kraju. Na prowincji wybór będzie już mniejszy, ale nie oznacza to, że nie możemy przygotować tam oryginalnego i niezapomnianego wesela.

Restauracje i domy przyjęć to generalnie dobry wybór wtedy, gdy nie planujemy zapewniać gościom noclegu. Warto przy tym wskazać, że w restauracjach do dyspozycji możemy mieć mniej miejsca do tańcu, dlatego warto zwrócić na to uwagę. W domach przyjęć zwykle nie ma z tym problemu i możemy wybrać jeden z możliwych sposobów rozstawu stołów. Z kolei hotele z salami są najczęściej wybierane wtedy, gdy zapraszamy gości z daleka, którym chcemy też zapewnić komfortowy nocleg na miejscu.

Jeśli chodzi o ceny, są one dość podobne, niemniej jednak w lepszych restauracjach i hotelach musimy liczyć się z nieco wyższymi kosztami niż w domach weselnych. Warto też zwrócić uwagę na okolice oraz na dojazd i dostępność miejsc parkingowych – to ważne wtedy, gdy goście mają przyjechać własnymi samochodami.

Oczywiście, nie zapominajmy też o sprawdzeniu opinii – dzięki nim dowiemy się, czy wybrane przez nas miejsca są godne uwagi. Życzymy udanych poszukiwań!

Grupa Tipmedia
Podziel się: