Bez tej karty nie wygrasz

  • 12.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Bez tej karty nie wygrasz

Wysokiej jakości karta graficzna to niezbędnik każdego pasjonata gier komputerowych. Dobry wybór urządzenia zapewni też lepsze funkcjonowanie komputera w innych pracach, jak projektowanie stron internetowych, montaż filmów, czy prowadzenie videobloga. Podpowiadamy jak i gdzie szukać najlepszej karty. 

Rankingi kart graficznych biorą pod uwagę takie czynniki, jak: moc obliczeniowa urządzenia, jego pamięć i jej szybkość oraz pojemność - im większa, tym lepiej będzie działał nasz komputer. Warto wybierać karty graficzne oparte na pojemności najnowszej generacji. Zdaniem fachowców istotna jest także konstrukcja układu graficznego oraz obudowa. Najnowsze i najlepsze modele posiadają obudowę odlewaną, aluminiową obudowę i 7-fazową sekcję zasilania tranzystorami dualFET. 

Wyposażeni w fachową wiedzę informatyczną, którą warto zdobyć przed decyzją o wyborze karty, możemy wyruszyć na zakupy. Ceny kart graficznych wysokiej jakości wahają się od 600 do 3000 zł. Zależą od specyfikacji, tego czy dany model jest "gorący" na rynku, czy właśnie będzie zastępowany przez kolejną generację, szybkości, pojemności i sposobu skonstruowania. Karty graficzne dzielą się także na mniej uniwersalne, specjalizowane do danego typu komputera i zadań oraz na takie, które sprawdzą się w różnego typu przedsięwzięciach. 

Wielu użytkowników komputerów dokonuje zakupów specjalizowanego sprzętu w internecie. To wygodny i często tańszy sposób, niż wycieczki po mieście w poszukiwaniu konkretnej karty graficznej w najwyższej możliwej cenie. Naszym zdaniem oszczędność i wygoda cechują zakupy przy pomocy serwisu skapiec.pl, gdzie znajdując wybraną kartę graficzną otrzymujemy nie tylko jej opis, ale inteligentna porównywarka zaproponuje nam najniższe ceny. Do nas należeć będzie wybór sprzedawcy. W tym ostatnim pomagają oceny internautów, którzy polecają sklepy, które ich zdaniem dostarczają towar najszybciej, często w darmowej dostawie. Ważna dla wielu klientów jest także obsługa posprzedażowa - jak reaguje sklep na ewentualną reklamację, czy chęć zwrotu towaru. Te wszystkie czynniki warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza kiedy dokonujemy zakupu sprzętu nietaniego, którego jakość jest absolutnie wymagalna, a wszelkie uchybienia ze strony producenta czy sprzedawcy, mogą mieć negatywny wpływ na działanie karty graficznej. 

Opinie o samych produktach również łatwo znaleźć w polecanym przez nas serwisie. Sami chętnie zapoznaliśmy się z komentarzami użytkowników kart graficznych, w których internauci zwracają uwagę na mocne strony, ale i ewidentne braki w działaniu danego urządzenia. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: