Wygodny fotel biurowy – jak wybrać najlepszy model?

  • 24.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Wygodny fotel biurowy – jak wybrać najlepszy model?
Dobry fotel biurowy powinien wyróżniać się nie tylko stylowym wyglądem, ale również powinien być komfortowy i bezpieczny w codziennym użytkowaniu. O czym warto pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego modelu?

W sklepach można znaleźć pełną gamę foteli biurowych doskonałych do zakładu pracy lub do domowego gabinetu. Często jednak nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas zakupów i decydujemy się na modele, które mogą wprawdzie elegancko się prezentować, ale nie są ergonomiczne.

Zatem, na co warto patrzeć podczas poszukiwania wygodnego fotela biurowego, który sprawdzi się również podczas długotrwałej pracy siedzącej?

Ergonomia – co to jest?

W kontekście poszukiwania odpowiednich krzeseł i foteli do biura bardzo często możemy spotkać się ze słowem „ergonomia”. Co się pod nim kryje?

Ergonomią określa się naukę, która dąży do stworzenia jak najlepszych warunków pracy dla człowieka. W związku z tym ergonomiczne wyposażenie zakładu pracy to takie wyposażenie, które nie powoduje zwiększonego ryzyka powstania urazów oraz chorób zawodowych u pracowników.

Bardzo ważne jest przede wszystkim wybranie ergonomicznych siedzisk – krzeseł i foteli, jako że wielu pracowników spędza w pozycji siedzącej cały dzień z niewielkimi tylko przerwami. Korzystanie wtedy z niedopasowanego siedziska mogłoby szybko doprowadzić do bólów kręgosłupa, a nawet poważniejszych przypadków, na przykład dyskopatii.

Czym cechują się ergonomiczne fotele biurowe?

Jak wobec tego możemy rozpoznać ergonomiczny fotel biurowy, który sprawdzi się podczas pracy przy biurku? Pod uwagę musimy przede wszystkim wziąć jego konstrukcję, która powinna odpowiadać anatomii sylwetki człowieka i pozwalać mu na przyjęcie ergonomicznej pozycji – z komfortowo podpartymi plecami, ramionami i prostymi nogami.

Ergonomiczny fotel biurowy powinien posiadać wygięte w okolicy lędźwiowej oparcie – to właśnie tam plecy człowieka są wklęsłe i potrzebują dopasowanego oparcia. W przypadku foteli o wyższych oparciach lekkie wgięcie powinno znaleźć się również w okolicy kręgosłupa szyjnego.

Dodatkowym plusem będzie funkcja dynamicznego siedzenia, czyli pozwalająca na przechylenie oparcia do tyłu, aby wyprostować plecy w trakcie pracy bez potrzeby wstawania z krzesła. Dzięki temu ryzyko bólów pleców jest niższe.

Także powinniśmy zwrócić uwagę na siedzisko. Nie powinno być zbyt głębokie, szczególnie u osób niższych. Dużym plusem jest możliwość regulacji głębokości siedziska, co pozwala na dopasowanie tego parametru do wzrostu użytkownika.

Dobry fotel biurowy powinien być również wyposażony w podłokietniki zapewniające podparcie dla rąk. Plusem będzie możliwość regulacji położenia podłokietników, aby można było ustawić je w najbardziej komfortowej pozycji do pracy przy biurku.

Wykończenie fotela biurowego – skóra czy tkanina?

Fotele biurowe można znaleźć w sprzedaży w dwóch głównych wariantach wykończeniowych – obicie może być wykonane z tkaniny albo ze skóry naturalnej albo ekologicznej.

Bardziej prestiżowe i eleganckie są fotele wykończone skórą, najlepiej tą naturalną, która jest trwalsza i przyjemniejsza w dotyku od skóry eko, ale warto pamiętać o tym, że fotel obity skórą nie jest tak wygodny w codziennym użytkowaniu jak ten wykończony tkaninami.

Gdzie można kupić stylowy i wygodny fotel biurowy?

Fotele biurowe można obecnie zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach on-line – wtedy może być on dostarczony bezpośrednio pod wskazany przez kupującego adres.

Szukasz stylowego i wygodnego fotela biurowego? Sprawdź już teraz fotele biurowe w sklepie www.CentrumKrzesel.pl, w którym znajdziesz pełną gamę interesujących modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Sklep zapewnia darmowe wysyłki i zwroty do klientów!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: