Elegancka koszula dla tęższego mężczyzny. Jak wybrać dobry model?

  • 06.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Elegancka koszula dla tęższego mężczyzny. Jak wybrać dobry model?
Noszenie dużego rozmiaru wcale nie musi oznaczać rezygnacji z eleganckich ubrań. O czym powinni pamiętać mężczyźni poszukujący dla siebie stylowej koszuli na ważne okazje?

W sklepach oferujących rozmiary ubrań większych niż standardowe wybór nie jest wprawdzie tak szeroki jak w sklepach z mniejszymi rozmiarami, ale warto wskazać, że wybranie właściwych modeli wcale nie musi być bardzo trudne.

Jednym z podstawowych elementów garderoby każdego eleganckiego mężczyzny, także o tęższej sylwetce, jest koszula. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego modelu!

Fason koszuli dla tęższego mężczyzny

Mężczyźni noszący większe rozmiary przede wszystkim powinni skupić się na modelach pozwalających na optyczne wyszczuplenie ich sylwetki.

Efekty optycznego wyszczuplenia sylwetki można uzyskać przede wszystkim przez dobór koszuli, która będzie dopasowana do ciała, ale nie będzie również nadmiernie obciskała i nie będzie zbyt luźna. Gdy widzimy, że materiał na listwie między guzikami rozchodzi się lub materiału koszuli jest zbyt dużo w okolicy ramion, pach czy w pasie, lepiej poszukać innego modelu.

Warto również zwrócić uwagę na kołnierzyk. Najlepszym wyborem dla mężczyzny tęższego będzie w tym przypadku koszula z lekko wydłużonym kołnierzykiem, który jest w stanie optycznie wydłużyć szyję. Lepiej zrezygnować z modeli z kołnierzykami małymi, zaokrąglonymi.

Nie tylko klasyczna biel

Elegancka koszula męska kojarzy się przede wszystkim z kolorem białym, ale do wyboru mamy również wiele innych modeli, które będą nadawały się na ważne okazje.

Oprócz bieli można wziąć pod uwagę kolor jasnoszary, błękitny czy też koszule we wzorki. Najlepszym wyborem będą koszule o wzorkach drobnych, na przykład cienkich paseczkach albo lekkiej, delikatnej kratce. Im mniejszy wzorek, tym lepiej, ponieważ wtedy, gdy będzie on duży i rzucający się w oczy, może optycznie poszerzyć sylwetkę. W przypadku koszul w paseczki najlepiej wybierać modele o paseczkach pionowych.

Warto zainwestować w koszulę z dobrego materiału

Wielu mężczyzn nie zwraca zbyt dużej uwagi na materiały, z których szyte są koszule. To duży błąd, ponieważ materiał również na duże znaczenie dla wyglądu oraz dla komfortu. Również lepszej jakości tkaniny są bardziej wytrzymałe, dlatego koszula będzie mogła posłużyć wtedy na dłuższy czas.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są koszule wykonane z naturalnej bawełny. Tkanina powinna być nieco grubsza, aby nie prześwitywała – wtedy nie trzeba będzie zakładać również pod nią podkoszulki.

Koszule wykonane z syntetycznych tkanin lub z bawełny z dużym udziałem syntetyków są wprawdzie łatwiejsze w prasowaniu, ale mogą nasilać pocenie się i nie są tak trwałe – mogą szybko się mechacić.

Pamiętaj o odpowiednim rozmiarze!

Mężczyźni poszukujący dla siebie eleganckich koszul często kupują je w nieodpowiednim rozmiarze. W związku z tym warto pamiętać o przymierzeniu kilku różnych rozmiarów koszul i porównaniu ich ze sobą, by znaleźć najlepszy model.

W przypadku zakupów w sklepach internetowych najlepiej sprawdzić tabele rozmiarów. Niektóre sklepy publikują również rzeczywiste wymiary koszul, co dodatkowo pomaga w znalezieniu właściwego modelu. W taki sposób opisane są między innymi koszule w sklepie ModnyDużyPan.pl, który od lat zajmuje się sprzedażą stylowych ubrań przeznaczonych dla mężczyzn noszących większe rozmiary.

Zatem dobranie odpowiedniego modelu eleganckiej koszuli dla mężczyzny o tęższej sylwetce nie musi być trudne – warto zwrócić uwagę tylko na kilka ważnych parametrów, aby mieć pewność, że koszula będzie wyglądała efektownie i będzie zapewniała komfortowe użytkowanie!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: