Jak wybrać kredyt?

  • 30.03.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać kredyt?

Każdy, kto kiedykolwiek próbował wziąć kredyt, zdaje sobie sprawę, jak męczące jest to zadanie. I to z wielu powodów. Po pierwsze, czeka nas masa dokumentów do zebrania. Po drugie, musimy porównać kilkanaście ofert. Po trzecie, musimy wybrać rozwiązanie na miarę naszych możliwości. Na szczęście pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pomagają nam w podjęciu właściwej decyzji.

Wybieraj świadomie

Niezależnie od tego, czy bierzemy kredyt na 1000, 5000, 20000 czy 300000 złotych, warto do tego zadania podejść świadomie i z głową. Dość często popełnianym przez nas błędem jest traktowanie niedużych pożyczek, tych krótkoterminowych, z dość dużym luzem. W przypadku pożyczek do 5000 zł najczęściej kojarzymy je z tymi przypadającymi na okres od 15 do 90 dni (tzw. chwilówki). Branża finansowa rozwija się bardzo dynamicznie i firmy pożyczkowe oferują nam już dużo większe kredyty (nawet do 25000 złotych), rozłożone w systemie ratalnym na czas do 36 miesięcy.

Niezależnie jednak od tego, czy mówimy o kredycie na 5000 czy 20000 złotych warto porównywać oferty banków czy firm pożyczkowych. Paradoksalnie te, które mogą wydawać się nam najbardziej korzystne, ostatecznie wcale się takie nie okażą. Liczy się bowiem nie tylko oprocentowanie, lecz także dodatkowe opłaty, które mogą budować dużo większe koszty niż nam się na początku wydawało. Porównywarka kredytów - lowcakredytow.pl pomaga ten ogrom ofert na rynku ogarnąć i ograniczyć listę ofert do kilku najlepszych, między którymi będziemy dokonywać wyboru. 

Nie tylko gotówka 

Rozwiązania, o których mowa powyżej nie dotyczą jednak tylko kredytów gotówkowych. Porównywać w internecie możemy również kredyty samochodowe (tutaj najczęściej zestawia się oferty 5 banków), a także te najpoważniejsze czyli hipoteczne. Nie ma co ukrywać, że kupno mieszkania wpędzić może w ciężki stres. Nie dość, że musimy najpierw przejrzeć oferty deweloperów lub te z rynku wtórnego, potem porównać ceny tych najbardziej interesujących nas mieszkań. Następnie research lokalizacyjny, usługowy itd. A potem, jak już zdecydujemy się na konkretny lokal, zaczyna się zabawa z kredytem. I teoretycznie czeka nas powtórzenie mechanizmu - wyszukiwanie, porównywanie, wybieranie. Na szczęście porównywarki kredytów w dużej mierze nas tutaj wyręczają. Warto więc skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego na www.lowcakredytow.pl i odjąć sobie choć część pracy. Oczywiście nikt za nas nie dokona ostatecznego wyboru, ale drogę dochodzenia do niego można z wykorzystaniem tych internetowych narzędzi przyśpieszyć i usprawnić. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: