Depilacja laserowa Vectus - poznaj moc nowoczesnego lasera!

 • 11.12.2018, 12:00
 • Grupa Tipmedia
Depilacja laserowa Vectus - poznaj moc nowoczesnego lasera!
Kosmetologia to jedna z dziedzin rozwijających się w błyskawicznym tempie. W efekcie poszczególne technologie i rozwiązania poddawane są ciągłemu doskonaleniu. Tak samo jest w przypadku depilacji laserowej i najnowocześniejszego lasera Vectus. W porównaniu z jeszcze nie tak dawno stosowanymi urządzeniami starszego typu, wyróżnia go przede wszystkim wysoka skuteczność, bezpieczeństwo stosowania oraz komfort podczas zabiegów. Nic więc dziwnego, że na depilację laserem decyduje się coraz więcej osób.

Laser Vectus to innowacyjne rozwiązanie, w którym udoskonalono wszystkie najważniejsze parametry nowoczesnej depilacji. Zastosowanie rewolucyjnych technologii sprawia, że zabiegi są bardzo skuteczne, szybkie, bezpieczne, a także komfortowe – ograniczono zarówno dyskomfort podczas samego zabiegu, jak i prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych podrażnień po wyjściu z gabinetumówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Darmowe konsultacje w Gdyni

Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z darmowych konsultacji przed zabiegami, które przeprowadza doświadczony kosmetolog. Podczas wizyty ustala on cały plan kuracji, w tym rozpisuje ilość i częstotliwość zabiegów. Istotnym elementem jest również sprawdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji. W razie wątpliwości pacjent może zostać poproszony o skonsultowanie się z dermatologiem.

Umów się:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl/

Jak działa Laser Vectus?

Vectus to najnowocześniejszy laser diodowy, emitujący światło o długości 810 nm. Laser działa dzięki technologii fototermolizy selektywnej, która polega na docieraniu światła wyłącznie do włosków, nie podrażniając otaczających tkanek. Nad tym rozwiązaniem przez lata pracował zespół naukowców z Harvard University.

Wspominając o technologiach lasera Vectus, nie sposób pominąć technologii Skintel. To czytnik melaniny, dzięki któremu urządzenie samodzielnie dobiera optymalną moc. Rozwiązanie to daje pewność, że zabiegi nie będą ani zbyt słabe, co mogłoby obniżyć skuteczność depilacji, ani za silne, co z kolei mogłoby wywołać podrażnienia.

Z punktu widzenia pacjenta ogromne znaczenie ma także ewentualny dyskomfort podczas zabiegów. W przypadku lasera Vectus został on zredukowany do minimum dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling. Urządzenie posiada specjalną system, który podczas zabiegów emituje zimno, dzięki czemu zmniejsza ból, a także zapobiega powstaniu podrażnień po depilacjimówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica oferująca depilację laserową urządzeniem Vectus

Skuteczność lasera Vectus

Podczas serii zabiegów laserem Vectus usuniętych zostaje nawet 95% włosków, a pozostałe 5% to te, które podczas wizyt nie znajdowały się w fazie wzrostu. Istnieje możliwość, że pojawią się w ciągu roku od zakończenia terapii. To jednak nie problem! Z łatwością zostaną usunięte podczas jednej wizyty.

Fazy wzrostu włosa

Jak już wspomniano, na skuteczność zabiegów w znacznym stopniu wpływa to, w jakiej fazie wzrostu znajdują się włosy. Pierwsza z nich to anagen, wtedy włos osiąga swoją maksymalną długość, a zabiegi są najskuteczniejsze. Kolejną jest katagen. Wówczas włos uwalniany jest z cebulki i przemieszcza się w górę. Telogen to ostatni etap – włos obumiera i wypada, a zabiegi są najmniej skuteczne.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

W Clinica Cosmetologica przeprowadzić można depilację miejsc intymnych. Mamy tu pełną dowolność co do tego, z jakiego obszaru zostaną usunięte włosy – może być to cała okolica intymna, jak i wybrana jej część – np. szpara pośladkowa.

Stosowanie golarek jednorazowych czy plastrów do depilacji w okolicy intymnej to dość problematyczne procesy. Zabiegi najczęściej wiążą się z bólem i dyskomfortem, także po zabiegu. W tym obszarze często dochodzi do wrastania włosków oraz pojawiania się zapalenia mieszków włosowych, co spowodowane jest ograniczeniem swobody wzrostu włosków przez ciągłe noszenie bielizny.

Depilacja laserowa bikini

W ramach depilacji miejsc intymnych można przeprowadzić depilację bikini. Tutaj również istnieje pełna swoboda co do kształtu i stopnia depilacji – zastosować można wszystkie wzory, dostępne podczas depilacji woskiem. Oznacza to, że wykonać można depilację pełną lub np. brazylijską lub francuską.

Depilacja laserowa pach

Clinica Cosmetologica umożliwia również przeprowadzenie depilacji pach, która to jest jednym z najczęściej wykonywanych – zarówno u pań, jak i panów. Stosowanie w tym obszarze depilatorów lub plastrów jest bardzo bolesne, a golenie może doprowadzić do pojawienia się wielu podrażnień, swędzenia i pieczenia. Po zakończeniu depilacji laserowej nie będziesz się tym więcej martwić!

Depilacja laserowa wąsika

Nawet kobieca twarz pokryta jest włoskami, choć najczęściej są to jasne, delikatne włoski, a większość osób nawet nie zwraca na nie uwagi. Czasem jednak są one nienaturalnie mocne, ciemne lub gęste. Panie starają radzić sobie z nimi poprzez depilację plastrami lub pęsetą, ale efekty najczęściej nie są zadowalające. Czerwona skóra, podrażnienie… A przecież twarz widoczna jest cały czas! Dlatego z takim problemem najlepiej radzić sobie skutecznie – za pomocą lasera Vectus.

Depilacja laserowa twarzy

Zarówno panie, jak i panowie wykonać mogą depilację twarzy. W przypadku kobiet usuwane jest najczęściej całe widoczne owłosienie – z okolic brody, policzków czy ust. U mężczyzn również istnieje taka możliwość, ale częściej przeprowadzana jest depilacja częściowa – włosów, które znajdują się poza pożądaną linią zarostu. W ten sposób można skorygować jego kształt i zaoszczędzić czas podczas codziennego golenia.

Depilacja laserowa nóg

Wiele osób pozbywa się włosów z nóg, nie tylko latem. Niestety takie zabiegi bardzo często wiążą się z takimi problemami, jak wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych, co wynika z noszenia ciasnej odzieży w tym obszarze (spodnie, rajstopy), która to ogranicza swobodny wzrost włosów. Jeżeli masz dość ciągłego golenia i depilacji, chcesz przestać zastanawiać się, czy włosy nie są już widoczne, skorzystaj z depilacji laserem Vectus.

Depilacja laserowa pleców

U większości osób owłosienie na plecach jest dość delikatne. Zdarza się jednak, że włosy w tym obszarze są ciemne, mocne i gęste. Samodzielne golenie i depilacja są utrudnione przez ograniczony dostęp. Korzystać można z depilacji w profesjonalnej placówce, ale ciągłe umawianie wizyt jest dość uciążliwe. Skutecznym i ostatecznym rozwiązaniem jest depilacja Vectus.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania, dzięki czemu zabiegi będą bardziej skuteczne, a także unikniemy zbędnych podrażnień. Zacząć należy co najmniej miesiąc przed pierwszą wizytą. Wtedy należy zaprzestać wyrywania włosków – za pomocą depilatora, plastrów czy pęsety. Nie wolno też się opalać ani stosować samoopalaczy. Rezygnujemy również z kosmetyków, które mogłyby uwrażliwić skórę na działanie słońca. Mowa tu o preparatach z kwasami, witaminą C czy witaminą A. Dwa tygodnie przed depilacją nie można spożywać doustnie środków, które uwrażliwiają na słońce. Zaliczają się do nich chociażby niektóre zioła.

Podczas zabiegów skóra musi być w dobrym stanie – nie być przesuszona i podrażniona. Dlatego co najmniej tydzień wcześniej należy ją nawilżać. W dniu zabiegu lub dzień wcześniej trzeba ogolić obszar zabiegowy za pomocą jednorazowej maszynki.

Więcej na stronie: https://www.ckm.pl/active/depilacja-laserowa-vectus-gdynia,20979,1,a.html

Wskazania

Depilacja laserem Vectus powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą usunąć niechciane owłosienie, ale istnieją szczególne wskazania do przeprowadzenia zabiegów:

 • hirsutyzm: nadmierne owłosienie, owłosienie pojawiające się w nietypowych obszarach,

 • zapalenie mieszków włosowych: stan zapalny, objawiający się wypryskami, czasem towarzyszy im świąd, ból lub pieczenie,

 • wrastające włoski: są to włosy, które nie zdołały przebić się przez skórę i zaczęły się pod nią skręcać.

W takich wypadkach przeprowadzenie zabiegu może zostać zalecone przez lekarza dermatologa.

Przeciwwskazania

Depilacja laserem Vectus to bezpieczny zabieg, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, jak:

 • łuszczyca,

 • bielactwo,

 • okres ciąży i karmienia piersią,

 • wypryski ropne na skórze,

 • podrażnienia skóry,

 • świeża opalenizna,

 • doustna terapia retinoidami,

 • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,

 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców.

Postępowanie po zabiegu

Chcąc uniknąć podrażnień po zabiegu można stosować kremy łagodzące, jak Bepanten, Alantan, czy Panthenol. Skóry nie powinno się wystawiać na działanie słońca, a jeżeli jest to nieuniknione, konieczne będzie stosowanie kremu z wysokim filtrem. Unikać należy wszelkich czynników drażniących: ekstremalne temperatury, basen, czy sauna.

Opinie

Rok temu robiłem depilację pach i jestem niesamowicie zadowolony z efektów. Włosy nie odrosły, a ja nie muszę się przejmować więcej owłosieniem. Dla mnie to świetne rozwiązanie. – mówi pan Paweł z Gdyni.

Najbardziej obawiałam się bólu podczas zabiegów, bo jestem bardzo wrażliwa. Okazało się, że nie miałam czego się bać! Zabiegi były niemalże kompletnie bezbolesne, czułam jedynie niewielkie ukłucia. – mówi pani Sandra z Rumii.

Miałam już depilowane nogi i pachy i jestem niesamowicie zadowolona z efektów. Włosy nie odrosły, zabiegi były szybkie i bezbolesne. Nie miałam też problemów z podrażnieniami po zabiegach. Serdecznie wszystkim polecam, to ogromne ułatwienie życia. – mówi pani Dagmara z Wejherowa

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: