Jak zapakować przesyłkę kurierską?

  • 28.12.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zapakować przesyłkę kurierską?
Korzystanie z usług firm kurierskich jest doskonałym sposobem na szybkie i sprawne dostarczenie przesyłki do rąk adresata. Za ich pośrednictwem można już w 24 godziny dostarczyć paczkę na drugi koniec Polski, a wszystko za bardzo niewielką opłatą. Trzeba jednak pamiętać, że warto zapakować przesyłkę kurierską w bezpieczny i schludny sposób. Jak to zrobić?

Zadbaj o paczkę z zewnątrz

Najszerzej rozpowszechnionym i zarazem najbezpieczniejszym sposobem pakowania przesyłek, jest zastosowanie pudła kartonowego. Zapewnia ono stały i niezmienny kształt, który będzie doskonale chronić umieszczoną wewnątrz zawartość. Pudełka są dostępne w dziesiątkach rozmiarów, a dużym asortymentem wyróżniają się przede wszystkim sklepy internetowe, takiej jak sklep.epaka.pl. Warto jednak pamiętać, by zakupione przez nas pudło było idealnej wielkości, zatem takie, które nie będzie ani zbyt małe, ani zbyt wielkie. Mniejsze rozmiary spowodują, że niektóre części opakowanych rzeczy mogą wystawać lub wypychać jego boki, zaś zbyt obszerne nie będą zapewniały dostatecznej ochrony przedmiotom umieszczonym wewnątrz. Firma epaka.pl, która zrzesza najlepszych kurierów w Polsce, z przyjemnością pomoże w ocenie zapakowanej przesyłki i ewentualnie udzieli kilku rad dotyczących procesu pakowania.

Samo pudło trzeba tuż po zamknięciu dobrze zabezpieczyć. Pozwoli to na dotarcie całej zawartości w nienaruszonym stanie do rąk nadawcy i uniemożliwi dostanie się do wnętrza paczki osób trzecich. Najlepszym sposobem zabezpieczenia przesyłki jest zaklejenie mocną, pakową taśmą klejącą wszystkich łączeń pudła. Gdy zaś wewnątrz pudełka znajdują się rzeczy bardzo wrażliwe, wówczas warto także samo pudło przed oklejeniem taśmą owinąć również folią stretch. Taka folia w trakcie aplikacji “skleja się” ze sobą, tworząc efekt bardzo ścisłego połączenia, co dodatkowo wpływa na zabezpieczenie przesyłanej zawartości.

Zabezpiecz przesyłkę wewnątrz

Na przedmioty umieszczone wewnątrz pudełka działa duża siła, która wpływa na przemieszczanie się zawartości wewnątrz kartonu, co często prowadzi do uszkodzeń. Warto zatem - po wyborze pudełka w idealnym rozmiarze - także dodatkowo je wypełnić. Dobrym wypełniaczem są specjalne pianki o różnych kształtach, które uniemożliwiają przesuwanie się przedmiotów wewnątrz. Innym, często darmowym sposobem, jest zastosowanie podartych gazet zwiniętych w kulki.

Na samą rzecz, szczególnie podatną na uszkodzenia i ciężką, taką jak sprzęt elektroniczny, warto także zastosować folię bąbelkową. Taka folia doskonale zamortyzuje wszelkie uderzenia i tym samym zabezpieczy dany przedmiot. Zaleca się także połączenie ze sobą wszystkich znajdujących się w pudełku rzeczy za pomocą taśmy lub folii. Wszystko dlatego, że niezwykle łatwo o uszkodzenia przesyłki nawet w przypadku, gdy jest ona dobrze zabezpieczona. Warto zajrzeć na stronę https://www.epaka.pl, gdzie poznasz oferty wszystkich, najlepszych kurierów oraz zapoznasz się z dokładnymi wytycznymi w kwestii pakowania. Pamiętaj, że zapakowanie przesyłki jest jedną z najistotniejszych czynności podczas jej nadawania, szczególnie dla odbiorcy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: