Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 02:40

Kredyt konsolidacyjny przez internet – co warto wiedzieć o kredytach i pożyczkach?

Kredyt konsolidacyjny pozwala poradzić sobie z nadmiernym zadłużeniem kredytobiorcy, wynikającym z kilku zaciągniętych w jednym czasie zobowiązań. Zamiast nich klient pozostaje z jednym, większym kredytem do spłaty.
  • 16.01.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kredyt konsolidacyjny przez internet – co warto wiedzieć o kredytach i pożyczkach?

Pożyczka chwilówka, kredyt na samochód, kredyt na karcie kredytowej – w jednej chwili może okazać się, że zaciągnęliśmy kilka różnych zobowiązań, które mocno obciążają nasz domowy budżet. Może to doprowadzić do tego, że przestaniemy spłacać terminowo raty takich kredytów i pożyczek, przez co narazimy się na przykre konsekwencje prawne i finansowe. Można ich uniknąć, jeśli w porę znajdzie się rozwiązanie problemów kredytowych. Jedną z metod w tym zakresie może być kredyt konsolidacyjny. Oferty znajdziesz na Totalmoney.pl.

Kredyt konsolidacyjny – szczególny produkt kredytowy

Celowym kredytem dostępnym w wielu polskich bankach jest kredyt konsolidacyjny. Na gruncie finansowym konsolidację należy rozumieć jako połączenie co najmniej dwóch zobowiązań w ramach jednego, większego kredytu. Konsolidacja kredytowa w praktyce polega na tym, że bank spłaca kredyty swojego kredytobiorcy, a ten w zamian zobowiązuje się do spłaty rat kapitałowo-odsetkowych.

Konsolidacja kredytowa może obejmować różne zobowiązania finansowe, takie jak:

kredyt gotówkowy (oferty na Totalmoney.pl https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe),

• kredyty ratalne,

• karty kredytowe,

• kredyty samochodowe,

• pożyczki,

• limity na koncie osobistym itp.

W niektórych przypadkach konsolidacja może objąć swoim zakresem również kredyt hipoteczny, ale konieczne jest przy niej ustanowienie zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości należącej do kredytobiorcy lub osoby trzeciej, jeśli wyraża ona zgodę na takie obciążenie.

Kiedy warto skorzystać z oferty konsolidacyjnej?

Dobrym momentem na konsolidację jest sytuacja, w której dana osoba ma kilka zobowiązań finansowych do spłaty i chciałaby zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie kredytowe. Konsolidacja może być też rozwiązaniem, jeśli kredytobiorca, który dotychczas wywiązywał się ze spłaty rat kredytowych, znalazł się w sytuacji, w wyniku której może przestać regulować zobowiązanie na czas.

Utożsamianie kredytu konsolidacyjnego z kredytem oddłużeniowym jest błędne, ponieważ bank przed udzieleniem kredytu konsolidacyjnego sprawdza historię kredytowania klienta w Biurze Informacji Kredytowej i przelicza zdolność kredytową. Jeśli nie ma negatywnych wpisów w BIK-u, a zdolność kredytowa jest wystarczająco wysoka, bank udzieli finansowania. Natomiast zadłużenie i niskie dochody sprawią, że instytucja kredytująca odmówi udzielenia kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny dla osiągnięcia niższej raty kredytowej

Dla wielu kredytobiorców podstawowym celem zaciągania kredytów konsolidacyjnych jest osiągnięcie efektu w postaci obniżenia raty kapitałowo-odsetkowej. Po połączeniu dotychczasowych kredytów i ich rzeczywistej spłacie przez nowy bank kredytujący, pozostały kredyt konsolidacyjny może mieć niższą ratę, ponieważ klient wynegocjuje z bankiem wydłużenie okresu kredytowania.

Wówczas kredyt będzie spłacany dłużej, dlatego jego łączne koszty, odzwierciedlane przez roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, mogą być wyższe niż w przypadku wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dlatego trzeba przeliczyć, czy kredyt konsolidacyjny rzeczywiście nam się opłaca i czy nie przepłacimy za niego.

Jak wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny?

Przy wyborze oferty na kredyt konsolidacyjny ranking kredytowy dostępny online może pomóc w podjęciu dobrej decyzji. Kredyt tego rodzaju powinien umożliwić spłatę wszystkich posiadanych przez klienta kredytów i pożyczek online (https://www.totalmoney.pl/pozyczki-online) oraz dawać możliwość obniżenia kosztów kredytów.

Niewykluczone, że można wynegocjować z instytucją kredytującą korzystne warunki kredytowania – niższą prowizję i marżę kredytową, a przy tym wydłużyć okres kredytowania, aby zmniejszyć kwotę spłacanej co miesiąc raty.

Warto zwrócić uwagę w rankingu kredytów konsolidacyjnych, jakie jest RRSO poszczególnych kredytów, czy wszystkie posiadane przez nas kredyty można w danym banku konsolidować i czy bank wymaga ustanowienia dodatkowych zobowiązań kredytowych.

--- Artykuł sponsorowany ---