Poznaj nawyki finansowe, które uzdrowią Twój budżet domowy

  • 13.04.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Poznaj nawyki finansowe, które uzdrowią Twój budżet domowy
Zarządzanie pieniędzmi w dzisiejszym świecie pełnym możliwości i różnorakich dóbr wcale nie jest zadaniem prostym. Z każdej strony firmy i reklamy skłaniają nas do wydawania. Na to, jak obchodzimy się z pieniędzmi, bardzo duży wpływ mają nawyki wyniesione z domu, własne przekonania, ale również środowisko, w jakim się obracamy. Poznajcie kilka sprawdzonych porad, dzięki którym nabędziecie dobre nawyki finansowe.

Porada pierwsza: uważajmy na nadmierne zadłużanie

Zadłużanie się ponad stan to bardzo zły nawyk, który łatwo może doprowadzić do utraty płynności finansowej i wkroczenia firmy windykacyjnej. Uważajmy zatem i dobrze przemyślmy, czy kolejny kredyt jest niezbędny. Czasem jednak zdarzają się sytuacje losowe, na przykład wypadek czy kosztowne leczenie, w których gotówka jest niezbędna.

Chwilówki bez BIK, choć wysoko oprocentowane, mogą być naszą ostatnią deską ratunku w sytuacji, w której musimy zapłacić za coś ważnego, lecz nie dysponujemy wolnymi środkami, nie możemy też długo czekać na decyzję o przyznaniu pożyczki gotówkowej lub nie mamy zdolności, aby ją dostać. Wśród chwilówek bez BIK można wymienić ofertę placówek takich jak Wandoo, Hapipożyczki, Smart Pożyczka i Rapida Money. Zanim zdecydujecie się je wziąć, dobrze przeczytajcie regulaminy zawarte na stronie i zapoznajcie się z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, czyli RRSO.

Porada druga: odkładajmy z myślą o emeryturze

Jak się okazuje, nawet zarabiając niezbyt pokaźne kwoty w skali miesiąca, jesteśmy w stanie odłożyć przynajmniej 10% na konto oszczędnościowe. Pieniądze będą w tym czasie pracowały, a my będziemy mieli jakiekolwiek zabezpieczenie na przyszłość. Rozwiązaniem godnym uwagi jest również IKE lub IKZE.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: