W Białej Podlaskiej brakuje tapicerów - chcesz wiedzieć, jakie są zarobki?

  • 11.05.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
W Białej Podlaskiej brakuje tapicerów - chcesz wiedzieć, jakie są zarobki?
Jesteś uczniem szkoły średniej i myślisz o kierunku kształcenia, który umożliwi Ci pozostanie w mieście i znalezienie zatrudnienia? A może interesujesz się odnawianiem mebli i chciałbyś wiedzieć, ile można na tym zarobić? Zastanawiasz się, w jakim zawodzie szukać pracy w Białej Podlaskiej? Zobacz, co musisz wiedzieć o tapicerstwie oraz jakie masz szansę rozwoju.

Drugie życie dla mebli - jak wygląda praca tapicera?

Tapicer jest rzemieślnikiem, dlatego do wykonywania tej profesji potrzebna jest fachowa wiedza, praktyka, zdolności manualne, ale też pewien zmysł twórczy. Na początku swojej kariery warto, żebyś dysponował tym ostatnim, ponieważ reszta zależy od Twojej determinacji i jest do wyuczenia. Codzienność w tej profesji to godziny spędzone nad realizacją zamówień, czyli wykonywanie, czyszczenie i renowacja elementów tapicerskich mebli domowych czy wnętrz samochodów. Liczy cierpliwość, dokładność, skupienie i wytrwałość. Tapicer korzysta z wielu narzędzi: ręcznych i mechanicznych. Najczęściej stosuje zszywacz tapicerski, pistolet do natryskiwania kleju, wkrętarkę, nożyce, igły, szpilki, guziki i miarki. Zaopatrzony jest w różne materiały i tkaniny. Miejscem jego działań jest warsztat, ale może być to również dom klienta.

Jak zostać dobrym tapicerem?

Profesjonalizm rodzi się z pasji, dlatego myśląc o karierze tapicera, najpierw odpowiedz sobie na pytanie: co Cię wyróżni na tle innych? Za co klienci Cię pochwalą? Co prawda pracy w Białej Podlaskiej dla tych rzemieślników raczej nie zabraknie, ale najlepsi fachowcy to ci, którzy są przepełnieni entuzjazmem, optymizmem, pomysłowością i zwyczajnie kochają to, czym się zajmują. Następnie przygotuj się merytorycznie. Do wyboru masz ukończenie szkoły o adekwatnym profilu lub praktyczne przyuczenie się w warsztacie pod okiem mistrza. Po zdobyciu wiedzy i umiejętności możesz otworzyć własną działalność gospodarczą lub szukać zatrudnienia w zakładach tapicerskich.

Ile zarabia tapicer?

Zarobki na tym stanowisku są ściśle uzależnione od doświadczenia, poleceń klientów i formy zatrudnienia. Decydując się na pracę w Białej Podlaskiej jako tapicer, prawdopodobnie korzystniej będzie Ci otworzyć własną działalność, zwłaszcza jeśli czujesz i wiesz, że jesteś w tym naprawdę dobry. Możesz liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 2 do 5 tysięcy miesięcznie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: