W JAKI SPOSÓB POŻYCZAĆ PIENIĄDZE?

  • 16.05.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
W JAKI SPOSÓB POŻYCZAĆ PIENIĄDZE?
Na Podlasiu działa wiele tradycyjnych instytucji bankowych, jednak w dzisiejszych czasach to pożyczanie online jest najwygodniejszym sposobem na szybką gotówkę. Chcąc pożyczać świadomie, korzystnie i w pełni bezpieczny sposób, trzeba trzymać się zaś kilku istotnych zasad.

Wybierz najlepszą możliwość

Liczba instytucji pożyczkowych działających w Polsce jest duża i ciągle rośnie. Wystarczy tylko włączyć telewizję i obejrzeć dowolny blok reklamowy, aby natknąć się na ofertę pożyczki. Chcąc jednak dokonać optymalnej decyzji najprościej i najefektywniej jest skorzystać z Matchbanker. Ta porównywarka udostępnia listę najlepszych ofert, aby wybrać tę, która jest w danym przypadku najkorzystniejsza.

Pamiętaj, że konkurencja na rynku jest bardzo duża, a firmy pożyczkowe prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych pożyczek. W konsekwencji klienci mogą uzyskać wyjątkowo atrakcyjne oferty, które mogą być nawet całkowicie darmowe, a więc ich RRSO będzie wynosić absolutne 0 procent.

Czy można zaufać instytucjom pożyczkowym?

Firmy udzielające pożyczek od dawna z powodzeniem działają w wielu krajach Unii Europejskiej. W Polsce zaś zakres ich praw oraz obowiązków jest ściśle określony w przepisach kodeksu cywilnego. Aktywność firm pożyczkowych jest też ściśle monitorowana przez państwowe instytucje, takie jak UOKiK, a każde ewentualne uchybienie nagłaśniane przez media. Samym instytucjom pożyczkowym zależy zaś, na tym, by były postrzegane, jako rzetelne i w pełni wiarygodne firmy.

W konsekwencji instytucjom pożyczkowym można zaufać, w takim samym stopniu jak przedsiębiorstwom działającym w innych branżach. Oczywiście warto jest zachować ostrożność i szczegółowo sprawdzać oferty oraz dokładnie przeczytać umowę pożyczkową jeszcze przed jej zawarciem. Informację o danej instytucji można zaś sprawdzić np. w rejestrze instytucji pożyczkowych.

Dlaczego trzeba wykonać przelew weryfikacyjny?

Niektóre instytucje pożyczkowe wymagają dokonania tzw. przelewu weryfikacyjnego, jeszcze przed sfinalizowaniem pożyczki. Zwykle jest to symboliczna kwota wynosząca np. 0,01 złotych. Przelew weryfikacyjny jest wykonywany w celu potwierdzenia poprawności danych konta bankowego podanego we wniosku pożyczkowym, ma więc na celu dbać o interes i bezpieczeństwo pożyczkobiorcy.

Z tego powodu nie ma żadnego powodu do obaw, dotyczących przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę pieniędzy. Podejrzenie może wzbudzić sytuacja, gdy firma reklamująca się jako instytucja pożyczkowa, wymaga takiego przelewu weryfikacyjnego, opiewającego na znaczną sumę pieniędzy.

W jaki sposób chronić swoje dane?

Polacy to przedsiębiorczy ludzie, którzy w sprawach finansowych potrafią dokonywać trafnych decyzji. Z drugiej strony wśród mieszkańców Podlasia, jak i całego kraju wciąż panuje nikła świadomość dotycząca konieczności ochrony danych wrażliwych i potencjalnych niebezpieczeństw, czyhających w sieci. Pożyczając pieniądze online, warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Po pierwsze, to zupełnie naturalne oraz zrozumiałe, iż instytucje pożyczkowe wymagają podania podstawowych danych, takich jak numer konta bankowego, czy też numer telefonu. Jest to bowiem absolutnie konieczne do załatwienia formalności związanych z pożyczką.

Należy przy tym pamiętać, że w dzisiejszym świecie istnieją firmy, które próbują wyłudzić dane osobowe, by wykorzystać je w celu niezgodnym z życzeniem danej osoby. Jeśli więc dana firma wymaga podania ogromnej ilości danych osobowych, to powinno się wtedy nabrać podejrzeń. Nigdy nie powinno się podawać 3 cyfrowego kodu zabezpieczającego kartę.

Ponadto dane osobowe należy zaś wypełniać wyłącznie na bezpiecznych portalach, warto więc zwracać uwagę na to, czy adres danego portalu zaczyna się od „https”, a obok niego pojawia się symbol zielonej i zamkniętej kłódki.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: