Od czego zacząć swoją przygodę z wędkarstwem?

  • 18.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Od czego zacząć swoją przygodę z wędkarstwem?
Wędkarstwo to niezwykle przyjemny i pasjonujący sport. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w amatorskim połowie ryb. Wędkarstwo to bowiem znakomity okazja, by odprężyć się na łonie natury, poznać innych pasjonatów tego hobby oraz aktywnie spędzić wolny czas z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Zanim jednak kupimy sprzęt wędkarski i udamy się nad wodę, warto wiedzieć, co jest potrzebne, by móc legalnie uprawiać wędkarstwo w Polsce.

Niezbędne uprawnienia dla wędkarzy

Wbrew pozorom, w naszym kraju wędkarstwa nie może uprawiać każda osoba. Do amatorskiego połowu ryb konieczne jest bowiem posiadanie karty wędkarskiej oraz pozwolenia na połów ryb w określonych zbiornikach wodnych. Jak zdobyć kartę wędkarską uprawniającą do łowienia ryb?

Karta wędkarska to dokument, który można uzyskać po pozytywnym zdaniu egzaminu. Wydawany jest dożywotnio przez starostwo powiatowe właściwe dla naszego miejsca zamieszkania. Mogą go uzyskać wszystkie osoby w wieku powyżej 14 lat. Egzaminy przeprowadzane są przez Polski Związek Wędkarski, a ich zadaniem jest sprawdzenie wiedzy kandydatów z zakresu przepisów dotyczących wędkowania.

Po uzyskaniu karty wędkarskiej możemy łowić ryby po uzyskaniu dodatkowego pozwolenia na połów od właściciela konkretnego zbiornika wodnego.

Zakup sprzętu wędkarskiego

Abyśmy mogli zacząć łowić ryby konieczny jest także zakup odpowiedniego sprzętu do wędkowania. Dla osób początkujących najlepszym wyborem będzie mało skomplikowany w obsłudze podstawowy sprzęt, który doskonale sprawdzi się na początek ich przygody z wędkarstwem. Początkujący wędkarze zazwyczaj swoją przygodę z wędkarstwem rozpoczynają od wędkarstwa spławikowego. Do niego potrzebne jest wędzisko, kołowrotek, żyłka, spławik, obciążenie oraz haczyk.

Początkującym radzi się także, aby na swoje pierwsze zakupy wędkarskie udali się do profesjonalnego sklepu wędkarskiego, które znaleźć można zarówno stacjonarnie, jak i online. Ich wykwalifikowani sprzedawcy doradzą nam bowiem wybór najlepszego sprzętu oraz właściwie dopasują jego parametry. Prawidłowo dobrane wyposażenie wędkarskie to bowiem klucz do sukcesu!

Zanim udasz się na pierwszy połów poszerz swoją wiedzę z zakresu wędkarstwa

Samo posiadanie karty wędkarskiej oraz wybór sprzętu wędkarskiego to jeszcze nie wszystko! Aby nowe hobby stało się naszą prawdziwą pasją i abyśmy chętnie do niego wracali, oprócz znajomości samych przepisów niezbędne jest bowiem także zdobycie wiedzy na temat wędkarstwa i łowienia ryb.

Zanim więc kupimy sprzęt wędkarski i udamy się na swój pierwszy połów, warto regularnie czytać artykuły dostępne w Internecie oraz w prasie wędkarskiej. Dzięki nim możemy bowiem w prosty sposób poszerzyć swoją wiedzę oraz zgłębić tajniki wędkowania. Pozwoli to nie tylko lepiej poznać wędkarstwo, ale także dowiedzieć się wielu praktycznych rzeczy na temat łowienia ryb.

Artykuły dostępne online pomogą nam także wybrać odpowiedni sprzęt wędkarski, który pozwoli nam właściwie rozpocząć swoją przygodę z wędkowaniem. Solidną porcję wiedzy na temat łowienia znajdziemy na blogu wędkarstwo Bolw.pl. Jest to wędkarski sklep internetowy, którego pracownicy chętnie dzielą się bowiem z klientami swoją pasją, dzięki czemu umożliwiają im jeszcze lepsze zgłębienie tajników tego fascynującego sportu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: