5 najczęstszych błędów w pracy, które najbardziej Ci szkodzą!

  • 11.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
5 najczęstszych błędów w pracy, które najbardziej Ci szkodzą!
Bez względu na to, jak długo pracujesz w Białej Podlaskiej w danej firmie, możesz być pewien, że Twój szef zwróci uwagę na wyniki sprzedaży, nieodpowiedni ubiór czy agresywne zachowanie wobec współpracowników. Istnieją jednak błędy, o których raczej nikt Ci nie powie, choćbyś przepracował już wiele lat, mimo że mają szkodliwy wpływ na Twoje samopoczucie. Zapoznaj się z nimi i nigdy więcej ich nie popełniaj!

Pierwszy błąd - nie śledzisz branży

Czy wiesz, jakie są zarobki na Twoim stanowisku w innej firmie? Kiedy ostatni raz robiłeś rozeznanie rynku? Wiesz, ile zarobiłbyś, decydując się na pracę poza Białą Podlaską? Jeśli od dawna tego nie śledziłeś, koniecznie zapoznaj się z propozycjami konkurencji. Zdarza Ci się narzekać na niskie zarobki? Może się okazać, że Twój problem wynika z niskiej świadomości obecnych trendów. Aktualizuj swoją wiedzę. Czytaj literaturę branżową, doszkalaj się i bądź na bieżąco!

Drugi błąd - wszystkim się przejmujesz

Płaczesz po pracy, bo klient na krzyczał na Ciebie przez telefon? Koleżanka z pracy, która jest zazdrosna o Twoje stanowisko, powiedziała Ci coś niemiłego i bierzesz to do siebie? W pracy zdarzają się różne sytuacje. Warto być asertywnym i żeby nie zwariować, potrzebny jest też zdrowy dystans. Pamiętaj, że nie wszyscy muszą Cię lubić i nie masz wpływu na czyjeś zachowanie względem Ciebie. Kąśliwa uwaga nie jest prawdą, tylko subiektywnym spojrzeniem, które wynika z przekonań Twojej koleżanki. Klient jest zły przede wszystkim na jego relację pieniężną z firmą, a Ty jesteś osobą, do której skierował swoją frustrację. Chcesz oszczędzić sobie smutku? Nie przejmuj się - to tylko praca!

Trzeci błąd - nie dbasz o zdrowie

W firmie spędzasz 8 godzin przed komputerem, a po pracy przesiadujesz kolejnych kilka godzin? Czy wiesz, że ma to bardzo negatywny wpływ na Twój wzrok i kręgosłup? Koniecznie zapewnij sobie zdrowy ruch! Możesz zdecydować się na wieczorne bieganie, rower, siłownię, taniec, fitness lub cokolwiek innego, co poprawi Twoją kondycję! Ogranicz ilość wypijanej kawy w ciągu dnia czy niezdrowych przekąsek. Może wydawać Ci się, że prawdopodobieństwo chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca i miażdżyca, jest niewielkie w Twoim przypadku, jednak to tylko pozory. Wszyscy tak myślą, bo ludzie lubią odpychać od siebie i obśmiewać konsekwencje własnych zachowań. Każda wypita puszka coli, wypalony papieros i zjedzony batonik to cios dla Twojego zdrowia.

Czwarty błąd - masz bałagan

Od 10 minut szukasz dokumentów, które powinny znajdować się gdzieś w stosie papierów na Twoim biurku? Nie jest pewien, czy ważny plik umieściłeś na pulpicie w folderze bez nazwy numer 8, czy numer 11? A może nie możesz odnaleźć go wśród innych 30 plików rozrzuconych po pulpicie? Może Twoi koledzy widzą, że masz bałagan, ale niekoniecznie Ci o tym powiedzą, a Ty marnujesz czas i nerwy szukając jednej rzeczy, tylko dlatego, że nie umiesz się zorganizować. Zmień to!

Piąty błąd - nie masz własnych celów

Czy masz jakiś cel zawodowy poza zarabianiem pieniędzy? Czy realizujesz jakiś większy życiowy projekt? Trudno jest być zmotywowanym i szczęśliwym, jeśli żyjesz wyłącznie od pierwszego do pierwszego. Nie popełniaj błędu, który jest pułapką wielu ludzi aktywnych zawodowo -  nie wstawaj z łóżka tylko po to, żeby pracować! Zachowaj równowagę między karierą a życiem prywatnym.

Grupa Tipmedia
Podziel się: