Ile kosztuje wynajęcia biura w Warszawie?

  • 15.06.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje wynajęcia biura w Warszawie?
Warszawa oferuje szeroki wybór powierzchni biurowych zarówno pod kątem standardu jak i wielkości. Żadna firma nie powinna mieć problemów z tym, aby znaleźć optymalną powierzchnię biurową dla siebie. O ile jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu popyt był większy od podaży, a ceny często horrendalne, to obecnie sytuacja się unormowała. W chwili obecnej podaż przewyższa popyt, a ceny się unormowały i najemcy nie muszą w desperacji szukać biur w peryferyjnych dzielnicach.

Warszawa oferuje szeroki wybór powierzchni biurowych zarówno pod kątem standardu jak i wielkości. Żadna firma nie powinna mieć problemów z tym, aby znaleźć optymalną powierzchnię biurową dla siebie. O ile jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu popyt był większy od podaży, a ceny często horrendalne, to obecnie sytuacja się unormowała. W chwili obecnej podaż przewyższa popyt, a ceny się unormowały i najemcy nie muszą w desperacji szukać biur w peryferyjnych dzielnicach. Nawet w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji, jaką jest Mokotów, można znaleźć powierzchnie biurowe w dobrej cenie za metr kwadratowy, a przy tym zlokalizowane w nowoczesnych biurowcach, gdzie każdy najemca ma do dyspozycji wszelkie niezbędne w dzisiejszych czasach rozwiązania technologiczne.

Ile kosztuje biuro Warszawie?

Pomimo tego, że sytuacja na rynku nieruchomości biurowych w ostatnich latach ustabilizowała się, to wciąż rozpiętość cenowa w cenie biur jest spora. Jak pokazują wyniki analiz, średnie ceny za jeden metr kwadratowy biura w Warszawie zaczynają się od nieco ponad 30 zł w dzielnicach peryferyjnych i dochodzą do blisko 100 zł w Śródmieściu i innych tzw. dzielnicach biurowych. Oczywiście, w najbardziej prestiżowych lokalizacjach i w najnowocześniejszych biurowcach cena może znacznie przekroczyć kwotę stu złotych za metr.

Najwyższe ceny za metr powierzchni biurowej są w Śródmieściu, a za nim plasują się takie dzielnice jak Wola, Ochota, Żoliborz, Mokotów czy Wilanów. Czynnikiem, który na to wpływa, jest w głównej mierze lokalizacja. Większość tych dzielnic znajduje się w bliskim sąsiedztwie centrum. To powoduje, że pracownicy i kontrahenci firm mają ułatwiony dojazd do tych lokalizacji. W przypadku Wilanowa czy Żoliborza o wysokiej cenie decyduje prestiż tych dzielnic, ale z drugiej strony wciąż jeszcze niska podaż biur. W tych dzielnicach biura do wynajęcia dopiero powstają i jeszcze przez jakiś czas należy spodziewać się nieco wyższych cen.

Na drugim biegunie cenowym są dzielnice peryferyjne, gdzie biura są nawet kilkakrotnie tańsze niż w ww. lokalizacjach. Targówek, Białołęka, Bielany czy Wawer to dzielnice, w których cena z jeden metr kwadratowy, po uśrednieniu, nie przekracza 50 złotych. Zasadniczym powodem takiej różnicy jest oczywiście gorsza lokalizacja. W dzielnicach peryferyjnych jest też mniej biur o wysokim standardzie, tzw. biurowców klasy A, które są najdroższe.

Biura na warszawskim Mokotowie wciąż pożądane

Przez lata to właśnie Mokotów wyrósł na lidera, jeśli chodzi o biura do wynajęcia, ich ilość i standard, wyrabiając sobie przy tym markę dzielnicy prestiżowej. Widać to doskonale na przykładzie ofert jakie są dostępne w tym regionie na stronie http://www.biura-mokotow.com/biura/do-wynajecia/warszawa/mokotow/ Dziś dla wielu firm to nadal miejsce nr 1, jakie biorą pod uwagę przy poszukiwaniu lokalizacji pod biuro. Obecnie biura na warszawskim Mokotowie nadal są jednymi z najlepiej zlokalizowanych, a przy tym nie należą do drogich. Bliżej im do dolnej granicy rozpiętości cenowej niż do górnej. Mokotów wciąż ma do zaoferowania wiele powierzchni biurowych wysokiej klasy zlokalizowanych w dogodnym miejscu stolicy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: