Jakie są rodzaje cellulitu i jak pozbyć się cellulitu?

  • 26.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie są rodzaje cellulitu i jak pozbyć się cellulitu?
Wyróżnić możemy trzy rodzaje pomarańczowej skórki, czego nie każdy jest świadomy. Kryterium jest tu główna przyczyna, która bezpośrednio powoduje jego pojawienie się. Mówi się o cellulicie tłuszczowym, wodnym i cyrkulacyjnym.

Bez względu na typ zmian, nierówności skóry zbudowane są z przerośniętych grudek zbitych lipidów, które otacza mieszanka toksyn i wody. Toksyny to składniki uboczne metabolizmu komórkowego. Powodują one dalszy rozrost komórek tłuszczowych. Z drugiej zaś strony przerośnięte lipidy uciskają naczynka, przez co toksyny nie mogą zostać usunięte z tkanek. W przypadku, gdy cały proces zapoczątkował właśnie przerost lipidów, mówimy o cellulicie tłuszczowym. Jeżeli genezą problemu było gromadzenie toksyn oraz wody (np. przez problemy z mikrokrążeniem), do czynienia mamy z cellulitem wodnym. Cellulit cyrkulacyjny to natomiast połączenie tych dwóch typów.

Cellulit tłuszczowy

Bezpośrednią przyczyną pojawienia się cellulitu tłuszczowego jest nadmiar i przerost komórek tłuszczowych. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi w wyniku nadwagi, a przede wszystkim przy nagłym przyroście wagi. W przypadku tego typu zmian, możemy mieć do czynienia z miejscowym bólem podczas ucisku.

Jak pozbyć się cellulitu tłuszczowego? Chcąc zwalczyć cellulit tłuszczowy, należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na redukcję lipidów. Ważnym elementem jest więc zredukowanie lipidów w diecie. Unikać powinno się potraw tłustych, wysoko przetworzonych, smażonych, ale też zawierających dużo cukru. Ponadto duże znaczenie ma aktywność fizyczna. Przeznaczyć na nią musimy co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Tłuszcz zaczyna być spalany dopiero po pół godzinie ćwiczeń.

Warto stosować również kremy antycellulitowe. W przypadku cellulitu tłuszczowego należy zwrócić uwagę na składniki aktywne, które będą przyśpieszać rozkładanie lipidów. Doskonale sprawdzi się np. kofeina. Jednocześnie taki kosmetyk powinien zawierać pomocniczo substancje detoksykujące oraz wzmacniające naczynka i poprawiające mikrokrążenie.

Czytaj również: Jak odróżnić cellulit wodny od tłuszczowego?

Cellulit wodny

Cellulit wodny wywoływany jest bezpośrednio przez gromadzenie wody i toksyn w tkankach. Genezą problemów są najczęściej zaburzenia w krążeniu krwi i limfy. Wywoływać może je szereg czynników, np. siedzący lub stojący tryb pracy. Problem ten często pojawia się u osób szczupłych, a jednym z charakterystycznych objawów jest pojawianie się przed miesiączką opuchlizny.

W przypadku walki z cellulitem wodnym niezwykle istotna jest poprawa krążenia. Pozwoli to na pozbycie się nadmiaru wody i toksyn z toksyn. W przypadku osób, które pracują w pozycji stojącej lub siedzącej pomóc może nawet dłuższy spacer, wystarczy nawet kilkunastominutowy spacer.

Wybierając krem antycellulitowy, warto sięgnąć po taki, który będzie zawierał składniki usprawniające mikrokrążenie, jak chociażby  ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, czy kofeina.

Cellulit cyrkulacyjny

Cellulit cyrkulacyjny to połączenie cellulitu tłuszczowego i wodnego. Mówimy o nim, gdy równocześnie dochodzi do gromadzenia lipidów oraz wody i toksyn w tkankach. Walcząc z tym rodzajem cellulitu, należy jednocześnie celować w oba te aspekty. Dlatego też sięgać powinno się po krem antycellulitowy, który jednocześnie będzie redukował lipidy, toksyny i poprawiał mikrokrążenie.

Jednocześnie powinno się stosować zdrową, lekką dietę, pozbawioną tłuszczów. Zrezygnować należy z potraw smażonych i wysoko przetworzonych. Jednocześnie nie można zapominać o aktywności fizycznej. Jeżeli nie jesteś w formie, to zacznij od dłuższych spacerów, stopniowo zwiększając intensywność ruchu.

Krem na cellulit - czy istnieje skuteczny krem lub balsam na cellulit??

Czy istnieje krem na cellulit, który zwalczy wszystkie rodzaje cellulitu? Tak, przykładem kremu na cellulit jest Vialise. Zawiera on składniki aktywne, które zredukują komórki tłuszczowe (ekstrakt z bylicy boże drzewko, kofeina), usuną toksyny (ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, kofeina), a także usprawnią mikrokrążenie (ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg, kofeina).

Opinie o Vialise

Testowałam już najróżniejsze kremy na cellulit. Nigdy jednak nie byłam zadowolona z efektów. Przyznaję, że mam bardzo zaawansowane zmiany. Nie spodziewałam się cudów i wiedziałam, że nie pozbędę się go raczej w stu procentach. Jednak liczyłam na to, że uda mi się go zredukować choć w pewnym stopniu. No ale żaden krem nie spełnił tych oczekiwań. Miałam zupełnie odstawić kremy antycellulitowe, ale od koleżanki z pracy usłyszałam o Vialise. Uznałam, że dam mu szansę i jak się okazało, to była świetna decyzja. Po kilku tygodniach stosowania moja skóra jest o wiele gładsza! Choć nie jest idealnie gładka, to różnica jest bardzo wyraźna. Ja jestem zachwycona – mówi pani Natalia z Gdańska

Uwielbiam krem Vialise! Jak tylko pojawił się u mnie cellulit, zaczęłam szukać opinii na temat dobrych kremów. Tak natknęłam się na ten. Nie byłam przekonana, czy kosmetyk może faktycznie zadziałać, ale rezultaty mówią same za siebie. Po jakiś dwóch miesiącach cellulit zniknął zupełnie. Do tego dla mnie ogromnym plusem jest brak chemicznych składników. Poza działaniem antycellulitowym, krem świetnie nawilża i pielęgnuje, więc zastąpił po prostu mój zwykły balsam do ciała. Dla mnie to ideał – mówi pani Monika z Gdańska

Więcej informacji na stronie http://zwalczamy-cellulit.pl/jak-wybrac-topowy-krem-na-cellulit-ranking/

Grupa Tipmedia
Podziel się: