Jak nosić chusty na głowę zimą ?

  • 20.06.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak nosić chusty na głowę zimą ?

Ilość sposobów na wykorzystanie chusty na głowę jest chyba jej największą zaletą. Ponadto są one bardzo tanie.  Możemy nawet otrzymać  je za darmo jako gadżet promocyjny. Odzież reklamowa tego typu jest rozdawana na przykład na festynach firmowych, co pozwoli nam na pewno zaoszczędzić. Nie należy się też obawiać, że taka odzież reklamowa będzie się odznaczać niską jakością wykonania, gdyż nie byłoby to w interesie żadnej firmy. Chusty można wykorzystać w różny sposób. Bez względu na to, czy posiadamy długie włosy, krótkie, czy też w ogóle ich nie mamy, chodzimy po górach latem, czy zimą, lub uprawiamy sport - sposób wiązania zawsze się znajdzie. Chusty można używać nie tylko jako nakrycie głowy, ale także jako frotkę, opaskę na rękę, czy ochronę dla szyi. Zatem w jaki sposób nosić chusty ? Przyjrzyjmy się temu bliżej. 

Szalik 

Na rowerze, czy w górach wiatr wielokrotnie daje się we znaki. Niemniej jednak czasami nie jest aż tak chłodno, żeby zabrać ze sobą gryzący i niewygodny szalik, albo postawić opinający kołnierz softshella. Szalik stworzony z chusty ochroni nas przed wiatrem i jednocześnie pozwoli na swobodne ruchy. 

 

W jaki sposób wiązać ? : Chwytamy chustę dwoma rękami i przeciągamy ją poprzez głowę, tak aby materiał chronił szyję. Prościej już się nie da. 

Maska na twarz 

W powietrzu nieraz unoszą się drobinki kurzu. Czasami pada także zacinający, ostry śnieg, gdy tniemy stok na nartach. Jeżeli będziemy chcieli wtedy ochronić nos i usta przed warunkami atmosferycznymi i przy tym swobodnie oddychać, ten sposób noszenia chusty jest praktycznie idealny. Podczas dużych mrozów, gdy kawałki lodu osadzają się na twarzy i zaroście, taka chusta pozwoli również zapobiec tworzeniu się kryształków. Szczególnie przyda się to podczas jazdy na snowboardzie, czy na nartach.

Jak zawiązać ? Szalik stanowi idealny punkt wyjścia do takiego sposobu noszenia. Wystarczy, że lekko naciągnięty chustę z przodu twarzy i ułożymy ją na ustach i nosie, tak aby cieszyć się maską, która może upodobnić nas do groźnego przestępcy.

Kominiarka ( balaclava ) 

Podczas bardzo dużych mrozów, mocnych podmuchów wiatru na nartach, czy też na rowerze idealnie sprawdzi się kominiarka, która ochroni naszą głowę, szyję, usta i nos. Mając chustę wcale nie musimy kupować kominiarki, bowiem wystarczy odpowiednio naciągnąć ją na głowę. Na oczy można dodatkowo założyć okulary rowerowe, czy gogle narciarskie.

W jaki sposób wiązać ? : Punktem wyjścia w tym wypadku jest również szalik. Należy naciągnąć tylną część chusty na głowę, a przednią wysoko na oczy. Następnie chwytamy za materiał z przodu, mniej więcej na wysokości ust i trzymając go ciągniemy w dół, a następnie znów do góry, tworząc w ten sposób podwójną warstwę materiału. Zakrywamy nos i zostawiamy przestrzeń na oczy.

Kaptur ( hood ) 

Ten sposób noszenia chusty nie odróżnia się zbyt wiele od poprzedniej wersji, niemniej jednak jeżeli nie ma dużego mrozu, a my chcemy mieć dużą swobodę oddychania, po prostu nie zakrywamy chustą nosa i ust. Naciągamy ją wyłącznie na szyję i głowę, podobnie jak przy nakładaniu kaptura. Przewaga chusty nad tradycyjnymi kapturami jest taka, że mamy znacznie większą swobodę ruchów przy jednoczesnym braku możliwości zwiania kaptura przez wiatr, gdyż materiał chusty przylega dużo lepiej do czaszki.

Opracował: Ślęza

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: