Kredyt gotówkowy sposobem na niespodziewane wydatki?

  • 28.06.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt gotówkowy sposobem na niespodziewane wydatki?
Każdemu zdarzają się niespodziewane wydatki, takie jak awaria samochodu, wymiana zepsutej lodówki czy zalane mieszkanie. Sprawdzonym sposobem na szybki zastrzyk pieniędzy, gdy akurat nie posiadamy dostatecznej sumy na koncie, jest kredyt gotówkowy. To popularny sposób na zasilenie domowego budżetu w nagłych wypadkach. Ogromna konkurencja na rynku kredytowym sprawia, że pożyczki stały się korzystniejsze dla kredytobiorców, a co za tym idzie, ich spłata jest wygodniejsza niż kiedyś.

Przejrzyste oferty

Większość banków proponuje szybkie kredyty na dowolny cel z korzystną i elastyczną ratą. Dzięki ustawie o kredycie konsumenckim, której banki muszą przestrzegać, oferty dotyczące pożyczek stały się przejrzyste i czytelne. Klient jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretny produkt wie, ile będzie go kosztować całkowita spłata kredytu. Banki nie zadają zbędnych pytań, a decyzję w sprawie przyznania pożyczki można dostać nawet w dziesięć minut. Zminimalizowano też formalności – niektóre banki oferują swoim stałym klientom możliwość wzięcia kredytu przez stronę internetową.

Mądrze wybierz najlepszą ofertę

Każdy bank chce, aby jego oferta wyglądała dla klienta na najbardziej konkurencyjną na rynku. Nie zawsze jednak najniższa rata jest rzeczywiście najkorzystniejsza dla kredytobiorcy. Warto zorientować się w kilku kwestiach, takich jak to, ile wynosi RRSO, jaką prowizję weźmie bank za wcześniejszą spłatę czy ile wynosi całkowita kwota kredytu, która pomimo najniższego oprocentowania może być ostatecznie droższa niż spłata konkurencyjnej oferty.

Największą pomocą przy doborze idealnie dopasowanej pożyczki są dostępne w Sieci specjalne narzędzia. Zastanawiasz się, jaką dostaniesz ratę za kredyt 100 000 zł? Żeby się dowiedzieć, wystarczy porównywarka kredytowa kredytowo.org. Niektóre banki oferują dodatkowe produkty w ramach kredytu, jak na przykład ubezpieczenie na życie czy mieszkanie. To często korzystne propozycje, ale trzeba pamiętać, że nie mamy obowiązku decydować się na żaden z dodatków.

Zdolność kredytowa

Zarobki nie są jedynym ani najistotniejszym warunkiem udzielenia kredytu. Osoba z dużą pensją, która posiada już dwa albo trzy zobowiązania, ma mniejsze szanse na uzyskanie kolejnej pożyczki niż ktoś, kto mimo skromniejszych zarobków nie spłaca jeszcze żadnego kredytu. Każdy bank określa swoje warunki udzielania pożyczki, a zdolność do spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę oceniana jest za każdym razem indywidualnie. Historia kredytowa to ważny warunek dla przyznania kredytu, ponieważ pokazuje płynność finansową interesanta. Jest też dużym ułatwieniem dla obydwu stron przy procesie podpisywania umowy – oszczędza mnóstwo czasu i kolejnych podpisów.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: