Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:58
Reklama
Reklama

Kto Ambasadorem Województwa, a kto z Marką Lubelskie?

Kolarki olimpijskie Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie i firma Ambra to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Ponadto kolejnych dziesięć firm otrzymało zaszczytne certyfikaty "Marka Lubelskie". Wśród członków Kapituły decydującej o przyznaniu tytułów był przedstawiciel "Słowa Podlasia".
Kto Ambasadorem Województwa, a kto z Marką Lubelskie?

– Tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznajemy od 1999 roku, nasz konkurs osiągnął więc pełnoletność. Dorastał, obcując z wybitnymi postaciami świata nauki, kultury, biznesu, sportu. Miał szanse obserwować najlepszych. Wielu z nich jest w tej chwili z nami – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, rozpoczynając 25 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie uroczystą galę wręczenia tytułów i certyfikatów.

Kolarki, cydr i szpital

I tak, Ambasadorkami Województwa Lubelskiego 2016 w kategorii "osoba" zostały Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna. To zawodniczki kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin, zdobywczynie złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., wielokrotne mistrzynie Polski, a w 2015 r. – mistrzynie świata.

Zdobywcą statuetki w kategorii "firma" została Ambra SA, jako największy w kraju producent, importer i dystrybutor win. To właściciel marek: Cin&Cin, Dorato, El Sol, Fresco, Pliska, Piccolo, czy najpopularniejszego w kraju Cydru Lubelskiego.

Natomiast w kategorii "instytucja" tytuł otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Jest to placówka o wieloletniej tradycji i znaczącym dorobku naukowym. Największy szpital pediatryczny w województwie lubelskim, jeden z najnowocześniejszych szpitali dziecięcych w Polsce, świadczący wysokospecjalistyczne procedury medyczne.

Lublin specjalnym Ambasadorem

Specjalną statuetkę z okazji 700 lat Lublina otrzymało miasto Lublin, jako kulturalna stolica Polski. Co roku setki tysięcy mieszkańców oraz turystów uczestniczą w ponad tysiącu wydarzeń kulturalnych. Lublin to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast. Zrealizowane w ostatnich latach inwestycje przywróciły mu pozycję lidera Polski Wschodniej. W ostatnich sześciu latach na inwestycje w stolicy województwa trafiła rekordowa kwota ponad 3 mld zł. Statuetkę odebrał prezydent Krzysztof Żuk.

Przypomnijmy, że tytuł i statuetka Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznawane są od 1999 roku w trzech kategoriach: osoba, instytucja i firma. Zaszczytny tytuł otrzymują ci, którzy poprzez swoją działalność w szczególny sposób przyczyniają się do promocji regionu i budowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w kraju, jak i za granicą.

Łukpol wśród laureatów

Podczas tej samej gali wręczono doroczne – już po raz 11 – certyfikaty "Marka Lubelskie" (na zdjęciu u dołu). Są to firmy, które swoją działalnością budują gospodarkę województwa lubelskiego, tworzą miejsca pracy i produkują najwyższej jakości towary. Co roku honorowanych jest w ten sposób dziesięć firm z województwa lubelskiego.

W tym roku najwięcej laureatów, bo pięciu, działa w branży spożywczej. Są to: Browar Jagiełło spod Chełma, będący regionalnym browarem rodzinnym; Cukiernia Marii Siej z Lubartowa; Fruvitaland Sp. z o.o. – grupa zrzeszająca 125 producentów owoców i warzyw z doliny rzeki Wisły; PPHU Gramar Sp. z o.o. z Włodawy, czyli zakład mięsno-wędliniarski Krzysztofa Łojewskiego; oraz Spółdzielnia Mleczarska Michowianka z Michowa.

Dwaj kolejni laureaci są z branży odzieżowej. Łukpol Sp. z o.o. z Łukowa to producent obuwia roboczego, użytkowego i gospodarczego o 27-letnim doświadczeniu. Obuwie firmy Łukpol wykonywane jest najtrwalszymi metodami ze skór naturalnych i materiałów syntetycznych.

Natomiast Farbotka ze Świdnika, od kilku lat obecna na rynku mody, specjalizuje się w projektowaniu i produkcji torebek – także z filcu, który wytwarzany jest z butelek PET. Znakiem rozpoznawczym firmy stały się słowiańskie hafty, inspirowane polską tradycją ludową.

Dr Gerard i Kofi&Ti nie tym razem

Trzy certyfikaty wręczono w branży meblowej, budowlanej i mechanicznej. Są to: Firma BH Meble z Chełma specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości mebli; Manufaktura Cegły Cekobud spod Kraśnika, największy producent cegły ręcznie formowanej; oraz firma SIPMA SA z Lublina – wiodący producentem maszyn rolniczych w Polsce.

Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy przyznano certyfikat w nowej kategorii: "Marka Lubelskie – Debiut Roku". Otrzymała go firma Infinum 3D, konstruująca i produkująca wysoko specjalistyczne, przemysłowe urządzenia, m.in. do druku 3D.

Wymienieni laureaci mogą teraz posługiwać się (przez dwa lata, z możliwością przedłużenia) logotypem "Lubelskie", zamieszczając go na swoich produktach, na siedzibie firmy, na stronie internetowej czy w folderach reklamowych.

Wśród nominowanych w tym roku do projektu "Marka Lubelskie" były też firmy z południowego Podlasia: Dr Gerard Sp. z o.o. z Międzyrzeca Podlaskiego, Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna Kofi&Ti z Radzynia Podlaskiego oraz Zakłady Mięsne "Ł-meat" w Łukowie.

Galę uświetnił występ Kayah i Katarzyny Nosowskiej (w jednym utworze – "Moja i twoja nadzieja" – zaśpiewały nawet po raz pierwszy razem), przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej.

Jacek Korwin

Czytaj też: Kto ma przeszłość partyjną, czyli awantura na marszu Żołnierzy Wyklętych



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Może Pan doktor Halicki wnieść kolejnych kilkaset petycji do ratusza, co z pewnością zapisze się w historii miasta jako społeczna i bezpartyjna działalność obywatelska.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 10:44Źródło komentarza: Co dalej z obywatelskimi czwartkami bialczan?Autor komentarza: czytTreść komentarza: Dołaczam do Gratulacji, które się sypią ... tak od połowy, a od wielu. Ma Pan Wybór: może. Oby Pan nie musiał musieć. Proszę z uwaga, pochylić się, nad kolejnymi casusami (tylne drzwiczki do Konstytucji, praw obywatela)→ WodyPolskie- ... ... ... zaprzyjaźnieni Szambelani, oraz 2. sprwka: Nakaz zamykania Psa w boksie na noc. Jets prawny nakaz tego, ponoć (nie czytałem Rozporządzenia, nie jestem od tego. Ale Pan, już T A K. Tak pan wybrał i Paba Wybrano : D : Powodzenia życzę.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 09:59Źródło komentarza: W gminie Biała Podlaska wygrał Konrad GąsiorowskiAutor komentarza: JuliaTreść komentarza: Gratulacje dla Pani BeatyData dodania komentarza: 22.04.2024, 21:37Źródło komentarza: Zmiana władzy w Olszance i Starej KornicyAutor komentarza: ZXTreść komentarza: Ach, przy tej okazji nalezy zlozyc gorace podziekowania na rece pana prezydenta Bialej Podlaskiej, Michala Litwiniuka, za udzielone poparcie panu Radzikowskiemu. Dziekujemy raz jeszcze panie prezydencie, walnie bowiem przyczynil sie Pan w ten sposob do zwyciestwa pana Gasiorowskiego.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 15:28Źródło komentarza: W gminie Biała Podlaska wygrał Konrad GąsiorowskiAutor komentarza: ZXTreść komentarza: I dobrze. Najwyzszy czas zakonczyc zielono-platformerskie rzady w tej gminie. Gatulujemy!Data dodania komentarza: 22.04.2024, 15:24Źródło komentarza: W gminie Biała Podlaska wygrał Konrad Gąsiorowski
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama