Siedmiu uczniów w klasie, ale szkoła ośmioletnia

  • 14.03.2017, 23:02 (aktualizacja 20.03.2017 15:41)
  • Jakaś sprawa porusza mieszkańców Twojej okolicy? Powiedz nam o tym, zajmiemy się tematem│redakcja@slowopodlasia.pl
Siedmiu uczniów w klasie, ale szkoła ośmioletnia
Kiedy inne gminy głowią się, jak dostosować sieć szkół do reformy i zminimalizować koszty, w gminie Ulan sam wójt wychodzi z inicjatywą, aby w każdej wsi została szkoła 8-klasowa. Gminę będzie to kosztowało dodatkowo 200 tys. zł. Czy budżet udźwignie taką reformę?

Na lutowej sesji Rada Gminy miała podjąć uchwałę w sprawie dostosowania szkół do reformy oświaty. Projekt był taki: wyłączenie gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, pozostawienie w każdej wsi szkoły podstawowej, z tym, że szkoły najmniejsze w Zakrzewie, Kępkach, Sobolach i Domaszewnicy byłyby sześcioklasowe. Do siódmej i ósmej klasy uczniowie byliby dowożeni do Ulana.

Rodzice tych szkół oczywiście walczyli o osiem klas. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszedł sam wójt Jarosław Koczodaj, który zaproponował zdjęcie uchwały z porządku obrad. Powód? Wola ludu... – Kilkanaście lat temu wasze dzieci zostały przekierowane do dużej szkoły w Ulanie, wbrew waszym oczekiwaniom. Uważam, że Rada Gminy, która powinna zaspokajać wszelkie potrzeby mieszkańców, powinna uszanować wasze stanowisko i przywrócić wam wasze dzieci, żeby funkcjonowały w małych szkołach. Oczywiście musimy monitorować to, jak rozwijają się koszty funkcjonowania, aby nie okazało się w pewnym momencie, że budżet jest zjadany przez jedno zadanie własne gminy – wójt powiedział do mieszkańców, którzy przyszli na sesję.

Aneta Franczuk

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 11.

Jakaś sprawa porusza mieszkańców Twojej okolicy? Powiedz nam o tym, zajmiemy się tematem│redakcja@slowopodlasia.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe