Kolejny milion do dyspozycji bialczan

  • 17.04.2017, 21:31 (aktualizacja 20.04.2017 16:04)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Kolejny milion do dyspozycji bialczan
Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego. Po raz kolejny do dyspozycji bialczan będzie 1 mln zł. To inicjatywa, dzięki której mieszkańcy miasta mogą wziąć sprawy we własne ręce i wskazać cel warty realizacji, na przykład nowoczesny plac zabaw, siłownię na wolnym powietrzu czy fragment chodnika.

Warunkiem jest to, że cel musi być wykonany na terenie należącym do miasta, a w fazie wstępnej uzyskać poparcie minimum 30 osób. Projekty zaproponowane przez mieszkańców poddane zostaną głosowaniu i dofinansowane zostaną te, które uzyskają największe poparcie w każdym z siedmiu obszarów miasta.

W ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej powstaną trzy place zabaw, teren rekreacyjny, boisko, parking, wyremontowane zostaną też dwa chodniki. – Przygotowujemy się do realizacji tych projektów, rozpoczniemy od tych najmniejszych, czyli budowy chodników – mówił na sesji 31 marca Adam Chodziński, zastępca prezydenta miasta.

Propozycje projektów można zgłaszać od 19 kwietnia do 18 maja. Opracowane przez siebie koncepcje mogą zgłaszać osoby, które ukończyły 16 lat. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.bo.bialapodlaska.pl.

(mp)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe