Jest ugoda z byłą dyrektor ZO w Niemojkach

  • 21.04.2017, 11:46 (aktualizacja 21.04.2017 12:34)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Jest ugoda z byłą dyrektor ZO w Niemojkach
Ponad 24,5 tys. zł otrzyma Barbara Laszuk, była dyrektor Zespołu Oświatowego w Niemojkach koło Łosic, na mocy ugody zawartej z pracodawcą, czyli obecnie kierującą tą placówką Małgorzatą Hawryluk. Strony dogadały się po kilku rozprawach w sądzie.

Barbara Laszuk została dyrektorem ZO w Niemojkach w 2007 roku, po pięciu latach przerwy na tym stanowisku. W maju 2015 roku złożyła pisemną rezygnację ze stanowiska, ale została w szkole jako nauczycielka. W roku 2016 nowa dyrektor Małgorzata Hawryluk wypowiedziała jej umowę o pracę. Barbara Laszuk odwołała się do sądu.

– Ugodę zaproponował pełnomocnik dyrektora. Przystałam na to, bo w tej chwili nie mam do czego wracać. W takiej atmosferze nie da się normalnie pracować. Byłam i jestem tam niechciana. Poza tym, po co to ciąganie świadków na kolejne rozprawy. To nikomu nie jest potrzebne – komentuje Barbara Laszuk. Od 1 marca jest już na emeryturze.

– Zaproponowałam takie rozwiązanie w trosce o swoje zdrowie i aby w końcu był w szkole spokój. Miałam stan przedzawałowy w związku z procesem. Cała ta sprawa negatywnie wpływała na atmosferę w szkole – mówi Małgorzata Hawryluk, kierująca ZO od września 2015 roku.

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 16.

Beata Malczuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zatroskany
Zatroskany 25.04.2017, 12:29
Co się dzieje w szkołach. Hucpa i degrengolada.

Pozostałe