Radzyński komar zrobił furorę na Motor Show

  • 19.04.2017, 09:48 (aktualizacja 19.04.2017 11:04)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Radzyński komar zrobił furorę na Motor Show
Czterej uczniowie i trzej nauczyciele z pasji do motoryzacji w wolnym czasie przez kilka miesięcy odnawiali stary motorower. Teraz dzieło ich pracy lśni w Muzeum Motoryzacji. Wcześniej olśniło zwiedzających Motor Show 2017 w Poznaniu.

Mechanicy z ZSP w Radzyniu Podlaskim przystąpili w ubiegłym roku do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła renowacji pojazdów”, który zainicjowała fundacja Centrum Motoryzacji Historycznej Zbigniewa Koprasa. Przystąpiło do niego 7 szkół, w tym ZSP. Każda drużyna dostała od fundacji jeden zabytkowy motor. Żeby było sprawiedliwie, same romety. Zadanie było jedno – przywrócić maszynom blask.

Do Radzynia trafił Komar z 1969 r. Tu po lekcjach jego renowacji podejmowali się: Sebastiana Guz, Mateusz Puszkarz, Marek Chudek i Robert Zabielski, oraz ich nauczyciele w tym Karol Michalak i Wojciech Mackiewicz.

- Motorower przeszedł gruntowną renowację. Każda jego część była odnawiana, łącznie z remontem silnika. Staraliśmy się zastosować same oryginalne części i tu pomocą służył nam Zbyszek Kopras, który w większości je dostarczał – mówi Karol Michalak.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 16.

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe